Zaproszenia ślubne - zróbcie to sami!

Chcecie wykonać własnoręcznie zaproszenia ślubne, ale nie wiecie co wybrać? Na jaki styl zaproszeń się zdecydować? Mamy dla was 5 pomysłów na ręcznie robione zaproszenia ślubne. Czy ręcznie robione zaproszenia ślubne to dobry pomysł? Jeśli macie zapał i odrobinę zdolności manualnych - z pewnością tak! Zerknijcie - to bardzo proste.
/ 17.09.2013 10:20

Zaproszenia ślubne są niejako wstępem do całej stylizacji wesela tematycznego. Zdecydowanie stanowią wyjątkową okazję do pomysłowego podkreślenia naszych cech charakteru, zainteresowań czy poczucia humoru.

Zobacz też: Wieczór panieński - 5 pomysłów

Do zaprojektowania zaproszenia we własnym stylu, potrzeba naprawdę niewiele. Wystarczy znaleźć papier z interesującym nadrukiem lub kolorem (tutaj od Docrafts Papermania), reszta zależy już od charakteru, jaki chcemy mu nadać. Poczynając od koronek, guzików, wstążek, papierze origami, linach, słowem, wszystko jest dozwolone, co będzie wyrażać WAS.

Zaproszenie ślubne - zrób to sama!

Fot. Retroflexus.pl

Zobacz też: Oświadczyny w walentynki - kit czy hit?

Zaproszenie ślubne w stylu żeglarskim

Projektowanie zacznij od znalezienia motywu przewodniego. Jakie są wasze wspólne pasje? Czy jest jakieś szczególne miejsce do którego uwielbiacie razem wyjeżdżać? A może narzeczony interesuje się linami a ty lubisz podróże morskie? Idealną kompozycją będzie zaproszenie w kolorach marynistycznych ze splotem żeglarskim, równocześnie symbolizującym zawiązanie węzła małżeńskiego.

Zobacz też: Pierścionek zaręczynowy - wybieramy najpiękniejszy! (zdjęcia)

Zaproszenie ślubne w stylu żeglarskim

Fot. Retroflexus.pl

Zaproszenie ślubne w stylu retro - czarno-białe

Zaproszenie czarno-białe jest odpowiedzią na modną stylizację monochromatyczną wesela lub ślubu, na którym kropki dominują w dekoracjach. Na pewno wśród swoich zbiorów znajdziecie romantyczne zdjęcie, koniecznie czarno-białe.

Zaproszenie czarno-białe

Fot. Retroflexus.pl

Zaproszenie ślubne w stylu folkowym

Zaproszenie w stylu regionalnym jest idealne dla par planujących wesele w drewnianej karczmie w stylu zakopiańskim. Wycięte z papieru ptaszki nawiązują do tradycyjnych polskich wycinanek.

Zaproszenie ślubne w stylu regionalnym

Fot. Retroflexus.pl

Zaproszenie ślubne zdobione koronką - w romantycznym stylu

Delikatne koronki i róże to propozycja dla par lubujących się w stonowanych kolorach. Pastelowy róż coraz częściej stanowi wybór par młodych jako kolor przewodni ślubu.

Zaproszenie ślubne z koronkami

Fot. Retroflexus.pl

Zaproszenie ślubne z motywem muzycznym

Inna propozycja to np. nuty i motywy muzyczne. Są eleganckie, więc mogą spodobać się nie tylko muzykom czy melomanom. Niekoniecznie też kartkę zawsze musicie zatytułować słowem "z a p r o s z e n i e".

Zobacz też: Przedślubne ABC: o czym musicie wiedzieć przed ślubem?

Zaproszenie ślubne z motywem muzycznym

Fot. Retroflexus.pl

Pamiętajcie, że zaproszenie ślubne ma przede wszystkim opowiedzieć coś o was, o tym kim jesteście i co stanowicie jako para.

Tekst: Violetta Krzaczek / www.retroflexus.pl

Źródło: abcslubu.pl