Przygotowania do ślubu

Para Młoda sama musi zdecydować, jak będzie wyglądał ten wymarzony dzień. Przyjęcie weselne może mieć różną formę. Może to być huczne wesele w wytwornej restauracji trwającę aż do świtu, czy mała kameralna uroczystość, rodzinny obiad itp.
/ 30.04.2006 20:53

Para Młoda sama musi zdecydować, jak będzie wyglądał ten wymarzony dzień. Przyjęcie weselne może mieć różną formę. Może to być huczne wesele w wytwPrzygotowania do ślubuornej restauracji trwającę aż do świtu, czy mała kameralna uroczystość, rodzinny obiad itp.

Przygotowania do tej uroczystości należy rozpocząć od wyboru lokalu na wesele. Miejsce należy zarezerwować co najmniej pół roku przed planowanym ślubem (niekiedy zdarza sie, że terminy są zarezerwowane już rok wcześniej, zwłaszcza jeżeli ślub ma się odbyć w czasie letnim). na dwa miesiące przed uroczystością należy przygptować listę weselnych gości i wysłać zaproszenia. Wszystkie osoby z najbliższej rodziny, tj. dziadków, chrzestnych, ale także najlepszych przyjaciół wypada zaprosić osobiście. Pozostałym gościom zaproszenia można wysłać pocztą. Do zaproszeń powinna być dołączona prośba o potwierdzenie przybycia oraz numer telefonu, pod który można dzwonić.

W tym czasie należy również załatwiać wszelkie formalności w kościele USC. Jest to również czas na wybór świadków.

Miesiąc przed uroczystością należy ustalić ostatecznie kto z zaproszonych gości przybędzie na wesele i doprecyzować szczegóły przyjęcia.

Z organizatorem wesela należy ustalić menu weselne, częstotliwość serwowania dań, dekoracje sali.

Koszt wesele organizowanego w restauracji to około 100 - 150 zł od osoby.

Redakcja poleca

REKLAMA