Para młoda fot. Adobe Stock

Oryginalne życzenia ślubne – jak je składać?

Składanie życzeń ślubnych to element o tyle obowiązkowy, o ile krępujący, a dla niektórych nawet… nudny. Zestresowana para młoda musi się uśmiechać i dziękować, słysząc po raz kolejny „Wszystkiego najlepszego”. Bądź oryginalna i złóż równie nieszablonowe życzenia. Jak? Podpowiadamy!
Wioletta Górecka / 28.12.2018 06:00
Para młoda fot. Adobe Stock

Moment składania życzeń, niezależnie od okazji, zawsze jest nieco krępujący. Dlatego najłatwiej rzucić „wszystkiego najlepszego!”, dać całusa w policzek i odejść szybko, by zrobić miejsce kolejnym osobom, które… zrobią dokładnie to samo.

Składanie życzeń ślubnych jest tym trudniejsze, im bliższa jest ci para. Rodzina i przyjaciele przeżywają zawarcie nowego związku małżeńskiego na równi z parą młodą, dlatego chwila nie sprzyja górnolotnym wywodom.

Jeśli nie należysz do przebojowych osób, które nie boją się żadnego wyzwania, wypowiedzenie chociaż kilku zdań z życzeniami może być trudne w tej poruszającej chwili. Dlatego postaw na oryginalne życzenia! Co się za tym kryje?

Oryginalne życzenia ślubne – czyli jakie?

Jeżeli obawiasz się, że w chwili składania życzeń zabraknie ci słów, przygotuj się już wcześniej! Życzenia spisane na kartce okolicznościowej i dołączone do prezentu to osobna kwestia.

Im lepiej znasz nowożeńców i im bliższe relacje między wami istnieją, tym łatwiejsze masz zadanie – możesz pozwolić sobie na luźną formę.

Jednym z rozwiązań jest przekazanie ciepłych słów w zabawnej formie – na przykład wierszyka. Podchodząc do pary młodej po uroczystości możesz powiedzieć, że chciałabyś powiedzieć coś mądrego i pięknego, ale ponieważ nie jesteś mistrzem słowa, swoje myśli zawarłaś na kartce przy prezencie. Nikt się za to nie obrazi, a oryginalne życzenia w środku ucieszą młodych, gdy je przeczytają.

21 propozycji gotowych, pięknych życzeń ślubnych!

Jeśli masz trochę fantazji, możesz pokusić się także o inne formy życzeń! Na przykład:

  • Nagrane w formie filmiku
  • Ujęte w pokazie slajdów ze zdjęć samej pary młodej lub twoich z nimi. Zdjęcia podpisz, a w tych podpisach umieść życzenia!
  • W formie albumu ze zdjęciami/ fotoksiążki – treść jak wyżej!
  • Na pierwszej stronie gazety – w wielu miejscach możesz zamówić specjalną, pierwszą stronę gazety z nagłówkiem o ślubie i zdjęciem pary młodej. Zajmuje się tym praktycznie każda firma z branży ślubnej!
  • Wygrawerowane na prezencie dla pary młodej.

Pomysły na oryginalne życzenia kończą się tam, gdzie podda się twoja kreatywność. Innymi słowy – wszystkie chwyty dozwolone, pod warunkiem, że przekażesz kilka szczerych słów prosto z serca.

Zobacz także:
Życzenia ślubne o młodej parze i ślubie!
Oryginalne i autorskie życzenia z okazji rocznicy ślubu - jak je złożyć?