garnitur do ślubu

Czy wiesz jak dobrać garnitur ślubny do sylwetki?

W wyborze garnituru ślubnego panowie powinni kierować się przede wszystkim dopasowaniem garnituru do sylwetki. W dniu ślubu Pan Młody musi prezentować się wyjątkowo dobrze, dlatego należy zwrócić uwagę na szczegóły, na jakie być może nigdy dotąd nie zwracałeś uwagi wkładając garnitur.
/ 26.09.2010 21:24
garnitur do ślubu

Wysocy i szczupli mężczyźni najlepiej prezentują się w dłuższej marynarce o poszerzonych ramionach. To optycznie powiększy sylwetkę. Spodnie z szerszymi nogawkami i wysokim stanem wyrównają optycznie proporcje tułów-nogi. Wybieraj kolory jasne, które cię poszerzą i unikaj prążków. Uważaj, żeby nogawki nie były za krótkie – powinny sięgać do połowy obcasa butów, a rękawy kończyć się tuż przed nadgarstkiem.

Wysocy, solidnie zbudowani mężczyźni powinni wybierać ciemne, szersze w barkach marynarki (ale nie dwurzędowe), gładkie koszule. Warto wybrać marynarkę z rozcięciem z tyłu, co zwiększy swobodę ruchów.

Niscy i szczupli panowie najlepiej wyglądają w jednorzędowej marynarce w jednolitym kolorze ze spodniami, mogą założyć lekko prążkowaną koszulę, co ich poszerzy (pionowe dodadzą wysokości). Powinni wybierać jasne kolory - beże, popiele.

Niscy i solidnie zbudowani mężczyźni powinni założyć jednorzędową, nisko zapinaną marynarkę w ciemnym kolorze. Marynarka powinna być dopasowana do sylwetki. Jeżeli masz „brzuszek” – wybierz marynarkę jednorzędową z prostym zakończeniem, poszerzoną w ramionach.

Panowie z krótkimi nogami – optycznie wydłuży je krótka marynarka i spodnie bez mankietu.

Panowie szczupli o proporcjonalnej budowie ciała – marynarki dopasowane do ciała w dowolnym kolorze, z rękawami sięgającymi do nadgarstków (do 5 cm), długość do połowy pośladków. Spodnie o prostym kroju, z nogawkami zakrywającymi do połowy obcas buta. Kant powinien być zaprasowany od pierwszej zaszewki, przez środek nogawki do dołu.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)