Auto ślubne - początek wspólnej drogi

Chcecie by Wasza wspólna podróż zaczęła się jak najlepiej i dodatkowo miała piękną oprawę? Najważniejsze tego Dnia to być o czasie. Zapoznajcie się więc z praktycznymi wskazówkami.
/ 29.06.2012 06:10

Chcecie by Wasza wspólna podróż zaczęła się jak najlepiej i dodatkowo miała piękną oprawę? Najważniejsze tego Dnia to być o czasie. Zapoznajcie się więc z praktycznymi wskazówkami.

O czym pamiętać – praktyczne wskazówki

Przy wyborze auta kierujcie się jego rozmiarami i miejscem jakie będziecie mieli z tyłu. Najczęściej w drodze autem towarzyszą Wam Świadkowie. Oznacza to, że jedziecie w pięć osób. Jeśli planujesz mieć rozłożystą suknię, a Pan Młody lubi chodzić na siłownię – może być Wam mało komfortowo. W tej sytuacji najlepiej jest albo jechać limuzyną albo zorganizować dla Świadków drugie auto – najlepiej tej samej marki, ale w innym kolorze.

Jeśli decydujecie się na auto typu kabriolet pamiętajcie, by miało możliwość rozłożenia dachu. Pogoda jest to jedna z niewielu spraw, której na ślubie i weselu nie da się zaplanować. A zmoknięci na pewno nie będziecie się już dobrze bawić.

Gdybyście decydowali się na podróż karetą, dorożką czy bryczką pamiętajcie, że odległości kościoła i sali powinny być niewielkie. Ten środek transportu będzie znacznie wolniejszy od auta. Na uwadze trzeba mieć także wytrzymałość ciągnących Was koni. Jakie więc może być wyjście kiedy sala jest daleko, a Wy bardzo chcielibyście w tą podróż udać się właśnie zaprzęgiem konnym? Należy wynająć transport dla koni i lawetę dla powozu. Wówczas od kościoła odjedziecie powozem, potem przesiądziecie się w auto i w umówionym miejscu znowu wsiądziecie do powozu

Wybierając duże auto zastanówcie się czy będzie ono w stanie zmieścić się w uliczce dojazdowej do Waszego miejsca zamieszkania oraz pod kościołem czy na sali weselnej.

Przed dniem ślubu warto zastanowić się nad tym:

  • kto i jaką dekorację będzie robił. Zaplanować musicie czas na jej wykonanie lub zapytać dekoratora/florysty, ile czasu będzie potrzebne do jej wykonania,
  • zastanowić się musicie kiedy i kto będzie się rozliczał za auto. Starajcie się nie brać tego na siebie. Jeśli korzystacie z pomocy konsultanta zrobi to za Was ta osoba. Jeśli nie – zlećcie to Świadkowi,
  • pamiętajcie też o tym, że auto trzeba będzie dość szybko zwolnić i wyjąć z niego kwiaty, prezenty, Wasze rzeczy. Również w tej sytuacji może pomóc Wam konsultant. Mogą to być też Świadkowie, a jeszcze lepiej by były to ich osoby towarzyszące. Przy pierwszym bowiem toaście powinni Świadkowie powinni bowiem Wam towarzyszyć.
  • ustalcie także kto będzie miał kontakt z kierowcą auta i poinformuje go, że goście już są na sali i możecie podjeżdżać.

Magdalena Sotomska, konsultantka ślubna
Studio Projektów Ślubnych

Redakcja poleca

REKLAMA