Przedstawiciele tego znaku są z natury jednak bardzo lojalni i przestrzegają zasad fair play we wszystkich dziedzinach życia. Z drugiej strony zdarzają się i Lwy uparte, podstępne i bezwzględne, pełne okrucieństwa. Te „Królewskie koty” mają bardzo wrażliwy kręgosłup, dlatego nie powinny się za bardzo forsować w pracach fizycznych (także domowych), jak i w sporcie. Lwy narażone są na zwiększone ryzyko kłopotów z krążeniem; nadciśnieniem i chorobą wieńcową.
Najczęstsze dolegliwości Lwów
Ludzie spod tego znaku chcą się znajdować w centrum zainteresowania, dlatego ich piętą achillesową jest serce. Często cierpią na dusznicę bolesną i miażdżycę. Konieczna więc dla nich będzie dieta niskotłuszczowa, regularne, ale nie forsowne ćwiczenia i zakaz palenia, umiarkowane opalanie się i ruch na świeżym powietrzu. Ogólnie zalecane jest w przypadku Lwów zwolnienie tempa życia. Systematycznego uzupełniania w organizmie na pewno domagają się fosforan magnezu oraz fosforan wapnia.
Lew gotuje dobrze, ale nie przepada za tym i woli gotowe potrawy np. z supermarketu. Lubi łączyć ostre smaki ze słodkimi, dlatego jest częstym gościem w budkach z daniami orientalnymi. Wskazane jest dla niego spożywanie mięsa, sałat, owoców cytrusowych, ryżu, słonecznika, orzechów; szkodzą mu słodycze i alkohol.
Z przypisanych Lwom ziół można wymienić: rumianek, szafran, rozmaryn, mniszek, cynamon, czosnek, liść laurowy, głóg, nagietek.
Napar z mniszka
Posiekać 50 g korzeni i liści mniszka, wsypać wszystko do 1 litra wrzątku i gotować przez 2 minuty, następnie jeszcze zaparzać przez 10 minut pod przykryciem, przecedzić i przelać do termosu. Pić pół szklanki dziennie pół godziny przed posiłkiem. Napar ten dobrze robi na choroby dróg moczowych, żółciowych, żółtaczkę, w kłopotach przy oddawaniu moczu, miażdżycy, trądziku młodzieńczym. Pomaga przy uporczywych wysypkach, półpaścu. Niesie ulgę w złej przemianie materii.