Jakie zioła są najlepsze dla Lwa?

Jakie zioła są najlepsze dla Lwa?

Wiadomo, że Lew jest królem zwierząt, więc i znak zodiaku Lew reprezentuje sobą iście królewskie cechy charakteru tj. godność, poczucie dominacji, dumę, siłę i pewność siebie, ale potrafią one też być egocentrykami i narzucać innym swoją wolę – gdy mówią „chcę”, jest to równoznaczne z rozkazem.
/ 14.07.2009 08:02
Jakie zioła są najlepsze dla Lwa?

Przedstawiciele tego znaku są z natury jednak bardzo lojalni i przestrzegają zasad fair play we wszystkich dziedzinach życia. Z drugiej strony zdarzają się i Lwy uparte, podstępne i bezwzględne, pełne okrucieństwa. Te „Królewskie koty” mają bardzo wrażliwy kręgosłup, dlatego nie powinny się za bardzo forsować w pracach fizycznych (także domowych), jak i w sporcie. Lwy narażone są na zwiększone ryzyko kłopotów z krążeniem; nadciśnieniem i chorobą wieńcową.

Najczęstsze dolegliwości Lwów

Ludzie spod tego znaku chcą się znajdować w centrum zainteresowania, dlatego ich piętą achillesową jest serce. Często cierpią na dusznicę bolesną i miażdżycę. Konieczna więc dla nich będzie dieta niskotłuszczowa, regularne, ale nie forsowne ćwiczenia i zakaz palenia, umiarkowane opalanie się i ruch na świeżym powietrzu. Ogólnie zalecane jest w przypadku Lwów zwolnienie tempa życia. Systematycznego uzupełniania w organizmie na pewno domagają się fosforan magnezu oraz fosforan wapnia.

Lew gotuje dobrze, ale nie przepada za tym i woli gotowe potrawy np. z supermarketu. Lubi łączyć ostre smaki ze słodkimi, dlatego jest częstym gościem w budkach z daniami orientalnymi. Wskazane jest dla niego spożywanie mięsa, sałat, owoców cytrusowych, ryżu, słonecznika, orzechów; szkodzą mu słodycze i alkohol.

Z przypisanych Lwom ziół można wymienić: rumianek, szafran, rozmaryn, mniszek, cynamon, czosnek, liść laurowy, głóg, nagietek.

Napar z mniszka

Posiekać 50 g korzeni i liści mniszka, wsypać wszystko do 1 litra wrzątku i gotować przez 2 minuty, następnie jeszcze zaparzać przez 10 minut pod przykryciem, przecedzić i przelać do termosu. Pić pół szklanki dziennie pół godziny przed posiłkiem. Napar ten dobrze robi na choroby dróg moczowych, żółciowych, żółtaczkę, w kłopotach przy oddawaniu moczu, miażdżycy, trądziku młodzieńczym. Pomaga przy uporczywych wysypkach, półpaścu. Niesie ulgę w złej przemianie materii.