Wróżenie z fusów

Wróżenie z fusów
Zaparz małą czarną, a potem zobacz, co cię czeka.
/ 29.11.2011 10:13
Wróżenie z fusów
Już starożytni Egipcjanie, a także Chińczycy wierzyli, że fusy, które pozostają po wypiciu kawy, tworzą obrazy przepowiadające naszą przyszłość.

Aby wróżba miała swoją moc, zaparz napój z takiej samej ilości kawy i wody. Nie powinien zawierać on żadnych dodatków, np. cukru czy mleka. Podgrzewaj go przez chwilę na małym ogniu, potem pij bardzo powoli, małymi łykami. Po opróżnieniu filiżanki odwróć ją do góry dnem, aby resztki płynu wylały się na spodek. Poczekaj około pięciu minut, aż fusy wyschną. Po tym czasie zajrzyj do środka naczynia, poszukaj obrazów i znaków powstałych z resztek kawy, które opisujemy obok.
Pamiętaj, że strona jasna filiżanki to ta, na której osiadło mniej fusów. Na stronie ciemnej jest ich znacznie więcej.


CZŁOWIEK zapowiada miłe zdarzenia i pomyślność w życiu.
- Kroczący – zmierzasz ku szczęściu. Czeka cię miła niespodzianka, np. nieoczekiwany przypływ gotówki, sukces zawodowy, oświadczyny.
- Wspinający się pod górę – wkrótce znajdziesz ciekawą pracę, a jeśli ją masz – zmienisz na korzystniejszą. Otrzymasz awans lub nowe, bardziej prestiżowe stanowisko.
- Jadący na lwie lub innym zwierzęciu - spełnią się twoje marzenia. Osiągniesz sukces zarówno w pracy, jak i w życiu osobistym.


PTAKI są zwiastunem przejściowych kłopotów, drobnych problemów i smutku.
- Lecące stado – w twoim życiu nieoczekiwanie pojawią się problemy. Na szczęście bez trudu je rozwiążesz. Tak szybko znikną, jak szybko się pojawiły.
- Kura – z kurczęciem oznacza powiększenie rodziny. Gdy wypatrzysz ją na ciemnej stronie filiżanki, pozbędziesz się problemów finansowych, spłacisz wszystkie długi.
- Papuga – korzystnie zażegnasz spór, który od jakiegoś czasu spędza ci sen z oczu. Papuga na ciemnej stronie filiżanki zapowiada wzbogacenie.


DRZEWO pozwala spodziewać się długofalowych zmian w życiu, które potrwają co najmniej kilka miesięcy.
- Owocowe – po jasnej stronie filiżanki oznacza pomyślność, radość i szczęście przez cały rok. Po ciemnej stronie – podwójną korzyść,
ale osiągniętą nie całkiem uczciwie. Zastanów się więc, czy nie lepiej z niej zrezygnować, bo możesz wpaść w tarapaty.
- Las – otoczą cię nowi ludzie, nie zawsze przyjaźnie nastawieni. Jeśli drzewa przecięte są liniami, miej się na baczności i ostrożnie dobieraj znajomych.
- Samotne drzewo – po jasnej stronie filiżanki wiele szczęśliwych zdarzeń i dobre zdrowie. Drzewo na dnie naczynia wróży korzystny zakup. Może zostaniesz posiadaczką nowego auta lub ziemi?


SSAKI oznaczają wydarzenia wielkiej wagi, które w sposób znaczący zmienią twoje dotychczasowe życie.
- Tygrys, lew – to wyjątkowo korzystne znaki. Skończą się twoje problemy, nadrobisz straty, jakie ostatnio poniosłaś. Wszystkie zaległe sprawy nabiorą tempa i pomyślnie się zakończą.
- Lis – ktoś chce uprzykrzyć ci życie i stanąć na drodze do szczęścia. Uważaj na fałszywych przyjaciół, którzy kopią pod tobą dołki!
- Słoń – po jasnej stronie zwiastuje wielkie szczęście i przypływ niezwykłej mocy. Znajdziesz
w sobie siłę, by pokonać wszystkie trudności lub rozpocząć nowe przedsięwzięcia. Kobieta przy słoniu zapowiada szybkie i korzystne zamążpójście.


RYBY przepowiadają przyszłość związaną z finansami i dobrami materialnymi.
- Pojedyncza ryba – po jasnej stronie filiżanki zapowiada sukces. Rozkręcisz własny interes, założysz firmę, odziedziczysz majątek, a może trafisz szczęśliwy los na loterii. Ryba po ciemnej stronie też przepowiada zysk, ale niewielki.
- Ławica ryb – bezpieczna stabilizacja. Sprawy będą szły utartym szlakiem. Nie musisz się martwić
o przyszłość swoją i rodziny. Na pewno nie zabraknie pieniędzy na bieżące wydatki.
- Ryba na dnie – spore zmiany w życiu. Niestety, także niekorzystne. Mądrze inwestuj pieniądze i nie podejmuj ryzykownych transakcji.


KWIATY mówią o życiu uczuciowym i relacjach między zakochanymi.
- Róża – po jasnej stronie filiżanki – zawrzesz interesującą znajomość. Samotne osoby mogą spotkać wymarzonego partnera. Po ciemnej stronie – stały udany związek i wielka miłość.
- Bukiet – parom zwiastuje rychłe zaręczyny lub wesele, a małżeństwom rozkwit uczuć lub narodziny dziecka.
- Stokrotka – po ciemnej stronie filiżanki wróży przeszkody, kłótnie i nieporozumienia. Po jasnej – nowe znajomości i przyjaźnie.

Redakcja poleca

REKLAMA