Recenzja książki „Horoskopy z dalekich lądów”

Okładka książki "Horoskopy z dalekich lądów" fot. Studio Astropsychologii
Książka „Horoskopy z dalekich lądów” jest rzetelnym przeglądem historii horoskopów układanych przez starożytne ludy z dalekich lądów.
/ 28.01.2013 11:12
Okładka książki "Horoskopy z dalekich lądów" fot. Studio Astropsychologii

Publikacja „Horoskopy z dalekich lądów”, autorstwa Bogny Wernichowskiej - krakowskiej dziennikarki i prof. dr hab. Bronisława Wojciecha Wołoszyna - naukowca z Polskiej Akademii Nauk zawiera szczegółowy opis czterech różnych przepowiedni. Pierwszy rozdział dotyczy horoskopu Azteków, którzy przyszłość przepowiadali od razu na cały rok, a nie na poszczególne miesiące. Miesięczne wyliczenia dotyczyły tylko cech charakteru, czyli rzeczy stałych, które posiadali ludzie urodzeni w konkretnych miesiącach. Według kalendarza Azteków, każdy dzień miał inną liczbę i przypisany do niej symbol zwierzęcia lub żywiołu.

Horoskop Majów - ludu bardzo prymitywnego, lecz potrafiącego perfekcyjnie przeliczać czas na przestrzeni milionów lat. Majowie wierzyli, że Ziemia spoczywa na grzbiecie wielkiego krokodyla, a czas nie ma ani początku ani końca. Według ich horoskopu, każdy miesiąc jest pod panowaniem innego bóstwa oraz ma przypisany konkretny minerał. Kalendarz Majów to Krąg 18 Klejnotów (Turkusu, Onyksu, Diamentu, Rubinu, Szafiru, Agatu, Chalcedonu, Selenitu, Szmaragdu, Topazu, Jadeitu, Karneolu, Lazurytu, Opalu, Akwamarynu, Koralu, Ametystu, Malachitu).

Polecamy: Recenzja książki „Astrologia Zodiak”

Trzeci rozdział to Horoskop Inków, który jest liczony według lat słonecznych i jest podzielony na cztery równe okresy - pory roku. Każdy miesiąc ma przypisany do siebie symbol zwierzęcy (Sęp, Indyk, Papuga, Przepiórka, Albatros, Tukan, Koliber, Jastrząb, Sokół, Sowa, Ptak Słoneczny, Gołąb). Wyliczenia i podział są bardzo podobne do naszego tradycyjnego horoskopu.

Horoskop wenezuelski, sporządzony przez portugalskiego księdza Cornelio Valadesa i oparty na wierzeniach indiańskich, opiera się na porównaniu ludzi urodzonych w poszczególnych miesiącach do owadów ( Moskit, Motyl, Ważka, Mucha, Chrabąszcz, Biedronka i Mucha Hiszpańska, Cykada i Szarańcza, Świerszcz, Świetlik, Pająk, Osa Pszczoła i Szerszeń, Mrówka Robotnica Termit i Mrówka Żołnierz ).

Książka zawiera jasne tabele i dobrze opisane charakterystyki poszczególnych horoskopów, dzięki którym w bardzo szybki i prosty sposób można sprawdzić przypisany do siebie symbol, według wszystkich czterech plemiennych wierzeń. Dzięki tej lekturze można wyczytać nasze cechy charakteru, predyspozycje, uzdolnienia i widoki na przyszłość.

Zobacz także: Czy jesteś maniakiem ezoteryki?