Okładka książki "Astrologia Zodiak" fot. Studio Astropsychologii

Recenzja książki „Astrologia Zodiak”

Książka „Astrologia Zodiak” to encyklopedia astrologicznych typów osobowości, dzięki której samemu znajdziesz odpowiedź na pytania dotyczącego swojego charakteru.
/ 15.09.2016 14:25
Okładka książki "Astrologia Zodiak" fot. Studio Astropsychologii

Książka jest publikacją Henryka Rekusa, eksperta w dziedzinie numerologii, autora publikacji, które na stałe weszły do kanonu literatury ezoterycznej. W swojej książce autor dokonuje wyczerpującej analizy 12 typów osobowości – od Barana po Ryby. Udaje mu się przy tym wyodrębnić szczegółowe cechy komplementarnie charakteryzujące archetypowych przedstawicieli poszczególnych znaków zodiaku.

Forma książki opiera się na przejrzystych tabelkach, dzięki którym mamy czytelną charakterystykę wszystkich znaków Zodiaku. Każdy znak jest wyodrębniony, więc nie sposób się pogubić. Numeracja każdego znaku zaczyna się od 1 i kończy na cyfrze powyżej 200. Niektóre znaki Zodiaku kończą się na numerze 210 lub 211.

Każda cyfra ma swoją dziedzinę, tak jak 1 oznacza porę roku, tak np. 19 – ciało, ostatnia cyfra jest zawsze żywiołem. Dziedziny uporządkowane są alfabetycznie i każda z nich ma wyczerpujący opis. Nie brakuje takich informacji jak: dzieciństwo, hobby, szczęśliwa liczba, kolor czy jedzenie. Najwięcej uwagi autor poświęca numerowi 17, który oznacza charakterystykę. Jest to kompletny opis wszystkiego, co może interesować czytelnika na temat swojej własnej astrologii: tego co ceni dany znak Zodiaku, o co nieustannie walczy, w czym jest dobry, czego powinien unikać.

Książka pozwala z dystansem podejść do samego siebie, uwydatnić swoje zalety, krytycznym okiem spojrzeć na wady. Wcale nie trzeba doszukiwać się idealnych odniesień gwiazd do własnego profilu. Można za to zrelaksować się i pobujać w obłokach.

Co przemawia za encyklopedią astrologicznych typów osobowości? Przede wszystkim prostota. Jasny i zrozumiały język, przejrzysta forma i przede wszystkim bogactwo informacji. Każdy czytelnik z pewnością doceni przyjazność i rzetelność publikacji Henryka Rekusa. Przyjemnej lektury !