pandemia koronawirusa fot. Adobe Stock

Nostradamus przepowiedział pandemię koronawirusa? Za najbardziej zagrożone uznał...

Przepowiednie Nostradamusa nie po raz pierwszy zaskakują nas swoją aktualnością. Co ciekawe, pandemię koronawirusa także przepowiedział ten słynny autor proroctw. Za najbardziej zagrożone uznał właśnie... Włochy.
/ 12.03.2020 11:50
pandemia koronawirusa fot. Adobe Stock

Treść przepowiedni Nostradamusa jest zwykle dość ogólna i enigmatyczna, jednak czy w tym przypadku nie chodzi właśnie o obecną pandemię wirusa SARS CoV-2?

Przepowiednia Nostradamusa dotycząca pandemii koronawirusa

Nostradamus swoje przepowiednie spisywał w listach do syna. Uważa się, że pandemię koronawirusa przewidział w tym czterowierszu:

Pau, Werona, Vincennes, Saragossa
Z dalekich mieczy ziemia będzie mokra od krwi.
Olbrzymia plaga dotrze do wielkiej skorupy,
Bliskie zbawienie, ale lekarstwo jest daleko.

Ze słów tych wynika, że najbardziej dotknięte epidemią będą Włochy (co rzeczywiście ma obecnie miejsce), a szczepionka na koronawirusa nie powstanie tak szybko jak oczekujemy.

Dalej Nostradamus pisze:

Montauban, Nîmes, Avignon i Béziers,
Plaga, grzmoty i grad po Marsie:
Mostu Paryskiego, ściany Lyonu, Montpellier,
Po sześciuset siedmiu trafiają trzy pary.

Ten fragment dotyczy z kolei trudnej sytuacji we Francji i w Hiszpanii.

Czy warto wierzyć przepowiedniom Nostradamusa?

Ten słynny francuski lekarz, autor proroctw i astrolog już niejednokrotnie udowadniał, że jego przepowiednie się spełniają. Nostradamus przepowiedział m.in.:

  • dojście do władzy Adolfa Hitlera,
  • zabójstwo Kennedy'ego,
  • zamach na WTC 11 września 2001,
  • śmierć Henryka II, króla Francji,
  • prześladowania Falun Gong w Chinach,
  • wielki pożar Londynu.

Niektórzy badacze jego spuścizny twierdzą, że przepowiedział także pożar katedry Notre Dame. Przepowiednie Nostradamusa zostały spisane w formie czterowierszy. Do dziś nie wiadomo jednak, w jaki sposób Nostradamus czytał z gwiazd.

Przeczytaj więcej na temat przepowiedni:

Horoskop roczny 2020 - przepowiednie dla wszystkich znaków zodiaku
Horoskop roczny 2020 - przepowiednie dla wszystkich znaków zodiaku
Horoskop 2020 wyjaśnia, co czeka cię w miłości, rodzinie, pracy i zdrowiu. Przepowiednie dla Barana, Byka, Bliźniąt, Raka, Lwa, Panny, Wagi, Skorpiona, Strzelca, Koziorożca, Wodnika i Ryb.
Czy wiesz, że Mark Twain przepowiedział własną śmierć?
Czy wiesz, że Mark Twain przepowiedział własną śmierć?
Amerykański pisarz Mark Twain przepowiedział własną śmierć. Rok przed śmiercią wypowiedział prorocze słowa: "Przyszedłem na ten świat z kometą Halleya i w następnym roku opuszczę go wraz z nią".
Czy wiesz, że Nostradamus w obawie przed karą władców, pisał swoje przepowiednie mieszanką sześciu języków?
Czy wiesz, że Nostradamus w obawie przed karą władców, pisał swoje przepowiednie mieszanką sześciu języków?
Zafascynowany okultyzmem lekarz Nostradamus, dzięki swoim trafnym przepowiedniom, cieszył się szacunkiem koronowanych głów Europy i ogromna sławą, która rosła aż do jego śmierci w 1566 r. Do dziś nie wiadomo, czy jego przepowiednie to wynik rzeczywistych zdolności profetycznych czy zbiegu okoliczności i możliwości dowolnej interpretacji jego słów.
Kto słyszał o przepowiedniach Baby Wangi?
Kto słyszał o przepowiedniach Baby Wangi?
Baba Wanga do dziś uznawana jest w Bułgarii za jedną z największych jasnowidzących osób. Za życia była ona powszechnie ceniona i szanowana, zgłaszali się do niej po radę nie tylko zwykli i prości obywatele, ale także dostojnicy państwowi. Po jej śmierci nadal wiele osób praktykuje jej kult, historia Baby Wangi jest żywa po dziś dzień, podobnie jak jej przepowiednie.
Jakie przesłanie przekazuje nam przepowiednia Królowej Saby?
Jakie przesłanie przekazuje nam przepowiednia Królowej Saby?
Królowa Saba jest znana ze swoich przepowiedni, które przekazywała ustnie samemu królowi Salomoni, który naówczas rządził Izraelem. Tekst ten do dziś do końca nie został rozszyfrowany przez badaczy. Z pewnością jednak stanowi on jeden z ważniejszych tekstów jasnowidzących, przepowiadających przyszłość.
Jaka jest przepowiednia Wernyhory?
Jaka jest przepowiednia Wernyhory?
Prawie każdy z nas kojarzy imię Wernyhora z „Weselem” Stanisława Wyspiańskiego. Teraz jednak postaramy się przybliżyć Państwu jego sylwetkę.
Jak można przepowiedzieć pogodę?
Jak można przepowiedzieć pogodę?
Prognozowanie pogody przez synoptyków jest wprawdzie naukowo uzasadnione, lecz często okazuje się zawodne. Pogoda potrafi spłatać figla i zrobić coś zupełnie nieprzewidywalnego. Dlatego warto poznać tajniki przepowiadania pogody, stosowane przez starych górali, żeglarzy czy hodowców zwierząt.
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)