Przepowiednia Majów spełni się w 2020 roku fot. Adobe Stock

Majowie wcale się nie pomylili? Okazuje się, że ich przepowiednia końca świata dotyczyła roku 2020

Chociaż przepowiednia Majów z 2012 roku nie spełniła się, a strach przed nią już dawno minął, okazuje się, że starożytni wcale się nie pomylili. Ich przewidywania dotyczyły po prostu innego roku, a konkretnie 2020.
/ 30.05.2020 10:28
Przepowiednia Majów spełni się w 2020 roku fot. Adobe Stock

21 grudnia 2012 roku, który zakończył się kalendarz Majów, wywołał na świecie nie lada sensację. Była to data, która miała określić koniec świata jaki znamy. I chociaż, jak widać, nic złego się nie wydarzyło, okazuje się, że wróżba starożytnych mędrców mogła wcale nie dotyczyć daty sprzed 8 lat. Zdaniem naukowców doszło do pomyłki, a historyczna przepowiednia odnosi się do roku... 2020. 

Przepowiednia Majów spełni się w 2020 roku 

Naukowcy i historycy tłumaczyli, że koniec kalendarza Majów oznacza przede wszystkim nieuniknione przebiegunowanie Ziemi, które ma wywołać gwałtowne zjawiska atmosferyczne prowadzące do końca świata. Już 22 grudnia okazało się jednak, że tak naprawdę panika była zupełnie nie wskazana, a świat jaki był, taki pozostał. Jak donosi se.pl, wszystko może ulec zmianie w 2020 roku. 

Wtedy nic się nie stało, ale może stać się teraz! Bo to już nie przepowiednie, a ostrzeżenia naukowców - alarmuje portal

Portal powołuje się na ustalenia Europejskiej Agencji Kosmicznej, która zaobserwowała ostatnio „tajemnicze zakłócenia pola magnetycznego między Afryką a Ameryką Południową”. Zjawisko to nazywane jest przez badaczy Anomalią Południowego Atlantyku. Satelity działające do tej pory w tym regionie odmawiają współpracy.

Według badaczy może to być zwiastun nadchodzącego przebiegunowania Ziemi. Ostatni raz miało ono miejsce 780 tysięcy lat temu - informuje EAK

Agencja potwierdza, że procesy zachodzące nad naszymi głowami nie zostały jeszcze naukowo wyjaśnione, a eksperci dopiero usiłują je „rozgryźć”. Wiadomo jest jednak, że coś złego dzieje się z naszą planetą i możemy spodziewać się nagłych i drastycznych zmian w klimacie. 

Wyznawcy teorii spiskowych uważają, że zmiany w biegunach Ziemi, mogą zwiastować nawet Armagedon. Według nich Majowie wcale się nie pomylili, a błąd popełniliśmy my, sądząc, że ich wróżba dotyczyła 2012 roku. Tak naprawdę może spełnić się dopiero teraz. 

Zobacz więcej wiadomości z Polski i ze świata: 
Znany wirusolog krytykuje luzowanie obostrzeń przez rząd. "To nie jest właściwa decyzja"
Kolejna sieciówka wycofuje się z Polski. Zawiesiła sprzedaż online, w sklepach ogromne obniżki cen
Szpitale obniżają pensje personelowi medycznemu. Pielęgniarki stracą nawet połowę pieniędzy
Wiemy, kiedy ruszą kina, siłownie i imprezy masowe. Rząd ogłosił ostatni etap odmrażania gospodarki