Wróżka fot. Fotolia

Ile zapłacisz u wróżki?

Za standardową rozmowę w cztery oczy z wróżką zapłacisz 140-170 zł, za wskazanie szczęśliwego imienia dla dziecka od 120-150 zł, ale już na pomoc w doborze partnera życiowego musisz wydać od 200-300 zł - podaje portal wynagrodzenia.pl
/ 29.11.2012 08:31
Wróżka fot. Fotolia

Trudno oszacować wysokość wynagrodzeń osób przepowiadających przyszłość. W dużej mierze jest ono uzależnione od wysokości stawek za poszczególne usługi oraz od bogactwa oferty. Przyjrzyjmy się dokładniej poszczególnym usługom i ich cenom. Prosimy pamiętać, że stawki podawane poniżej nie zawsze są zarobkiem netto wróżek (część z nich na pewno płaci podatki).

Ile zapłacisz za osobistą konsultację u wróżki?

Standardową usługą, którą świadczy większość osób zawodowo zajmujących się wróżbiarstwem jest doradztwo życiowe. Opłata za tego typu usługę zależy od czasu jej trwania (zwykle od 15 minut do 60 minut) oraz sposobu jej przekazu (e-mail, skype, gadu-gadu, telefon, rozmowa osobista).  Rekordzistą pod względem wyceny swoich usług jest jedna z twarzy EZO TV – wróżbita Maciej. Za godzinną konsultację inkasuje on 300 PLN. Zwykle jednak za 60 minutową rozmowę z wróżką trzeba zapłacić około 90-130 PLN. Nieco droższe są konsultacje osobiste, tutaj cena może osiągnąć około 140-170 PLN. W dużej mierze uzależniona jest ona od opinii, jaką na temat sprawdzalności przepowiedni mają klienci.

Szeroki wachlarz usług wróżbiarskich

Bogactwo oferowanych przez wróżbitów usług może objąć niemal całe życie człowieka, począwszy od jego narodzin. Wiele osób profesjonalnie zajmujących się przepowiadaniem przyszłości i doradztwem życiowym oferuje przyszłym rodzicom dobór szczęśliwego imienia dla ich potomka. Za tego typu usługi wróżbici inkasują od 120 PLN do 150 PLN. Ponadto oferują oni przeprowadzenie analizy osobowości i uzdolnień dziecka. Koszt tej usługi to około 20 PLN, gdy do tego „dorzucić” stworzenie portretu numerologicznego, cena wzrasta do 50 PLN. Wśród jakże bogatego wachlarza możliwości wróżbitów znajduje się również opis predyspozycji intelektualnych dziecka oraz opis relacji rodzice-dziecko. Wróżbici zajmują się także pomocą w doborze życiowego partnera. Koszt tej usługi zależy od tego, jak bardzo rozbudowana ma być analiza. Za pomoc w wybraniu odpowiedniej osoby na męża/żonę wróżka życzy sobie od 200 PLN do 300 PLN. Za dodatkowe 20 PLN może ona również wskazać daty, na które powinniśmy zaplanować najważniejsze w naszym życiu wydarzenia.

Ile zapłacisz za doradztwo zawodowe?

U wróżbity odpowiedź na gnębiące pytania znaleźć mogą również ci, którzy planują rozpocząć karierę lub otworzyć własną firmę. Osoby zajmujące się przewidywaniem przyszłości i doradztwem życiowym mogą pomóc w wyborze odpowiedniej ścieżki rozwoju zawodowego. Do jakiej pójść szkoły, jaka praca jest dla nas stworzona, na jakie zdecydować się studia. Na wszystkie te pytania może odpowiedzieć wróżbita. Za tego typu usługę inkasuje około 200-250 PLN. Wróżki oferują również pomoc w wyborze nazwy firmy oraz daty rozpoczęcia działalności gospodarczej, koszt to około 220 PLN. Ponadto mogą udzielić pomocy w wyborze siedziby firmy – cena do ustalenia. Wśród usług wróżek bezpośrednio związanych z prowadzeniem firmy znajdują się również: dobór terminów dla ważnych przedsięwzięć (30-40 PLN), opracowanie wizytówek oraz analiza predyspozycji pracowników i ich potencjalnego wkładu w rozwój przedsiębiorstwa.

Polecamy: Kodeks wróżbity – czyli etyka w zawodzie wróżki

Wycena rytuałów

Wróżbici oferują także przeprowadzanie rytuałów. Najdroższym z nich jest rytuał tarczy. Jak sama nazwa wskazuje, polega on na zbudowaniu swojego rodzaju tarczy energetycznej, która ma za zadanie chronić człowieka przed negatywnymi wydarzeniami. Cena tego ceremoniału uzależniona jest od liczby powtórzeń, które trzeba wykonać. Koszt pojedynczego cyklu wynosi 170 PLN, maksymalnie można przeprowadzić 10 cykli, co daje łącznie 1 700 PLN. Nieco tańszy jest rytuał zamknięcia cyklu drogi życia, który polega na odcięciu się od wszystkich negatywnych wydarzeń i rozpoczęcia życia „na nowo”. Cały rytuał obejmuje 4 cykle, przy czym cena jednego wynosi 400 PLN.

Obok rytuałów, które mają na celu przyniesienie szczęścia, zdrowia i powodzenia w życiu uczuciowym istnieją również rytuały, podczas których można rzucić klątwę. Ceny uzależnione są od czasu jej trwania. Najtańsza – półroczna klątwa – kosztuje około 80 PLN. Cena sprowadzenia niepowodzeń na wroga na okres dwóch lat to już 150 PLN. Są to najtańsze opcje, bowiem w wachlarzu usług wróżbitów znaleźć można również klątwy, których cena wynosi 600 PLN.

Ile zarabiają wróżki za granicą?

Za przygotowanie portretu numerologicznego francuscy profesjonaliści otrzymują średnio 263 PLN. Nieco mniej, bo 254 PLN za tego typu wróżbę muszą zapłacić Brytyjczycy. W Rosji stawki są najniższe i wynoszą około 205 PLN. Wśród usług zagranicznych wróżbitów znaleźć można, podobnie jak w Polsce, pomoc w założeniu biznesu, wybór imienia dla dziecka, czy dobranie odpowiedniego talizmanu.

Zobacz także: Jak przyciągnąć pieniądze przy pomocy magii?

Weź udział w Ogólnopolskim Badaniu Wynagrodzeń 2012

Autor: Sylwia Rębisz, Sedlak & Sedlak

Artykuł pochodzi z serwisu wynagrodzenia.pl

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (13)
/13.12.2015 09:41
To bardzo tanio. Taka wiedza powinna być droższa.
/08.09.2015 15:13
Kilka miesiecy temu korzystałam z Paulusa (ze strony wrozbitapaulus.pl) i chociaż wróżba wydawała mi się trochę nieprawdopodobna to zaczęła się spełniać. Wydaje mi się że jest to człowiek ze zdolnościami przewidywania przyszłości, pewnie niedługo skorzystam znowu.
/02.04.2015 16:03
Wiem jak boli rozstanie....jednego dnia nabierałam sił, i wierzyłam, że będę kiedyś szczęśliwa, ale były dni w których miałam ochotę zasnąć..tak bolało serce, a oczy nie widziały już nic poza rzęsami, bo były tak zapuchnięte...musiałam go odzyskać....zamówiłam urok na urokmilosny24.pl I znowu był mój Czasem taki sposób jest lepszy od ciągłego cierpienia. Ja wiem, że bym się nie pozbierała.
POKAŻ KOMENTARZE (10)