Skąd biorą się koszmary

Miewasz takie noce, że boisz się zasnąć, bo za każdym razem, gdy tylko zmrużysz oczy, to śnią ci się koszmary? Wiemy, dlaczego tak się dzieje.
Koszmary senne należą do zaburzeń snu i dotykają prawie 50% populacji, a więc co 2. osoba od czasu do czasu ma koszmar. Regularne koszmary dotykają 1% populacji.

Czy należy wierzyć w sny?

Przyczyny występowania koszmarów:

  • stres,
  • konflikty psychiczne,
  • konflikty wewnętrzne, które są nieuświadomione,
  • depresja,
  • zaburzenia lękowe,
  • PTSD - Zespół Stresu Pourazowego,
  • odstawienie leków,
  • odstawienie alkoholu.

Buty na każdą okazję w niskiej cenie! Sprawdź rabaty na Renee kupony rabatowe.

Dlaczego śnią się nam rzeczy nierealne? 

Jak poradzić sobie z koszmarami?

O koszmarach należy rozmawiać - z lekarzem lub bliskimi. Jak się okazuje, im dłużej przejmujemy się jakimś problemem, tym koszmary pojawiają się częściej i mogą się nasiać. Dzieje się też tak, że jeden sen śni się nam co jakiś czas. Jak się go pozbyć? Koniecznie należy o nim rozmawiać, by przejąć kontrolę nad wydarzeniami, które widzimy w koszmarze. Po jakimś czasie zaczniemy sami decydować o przebiegu snu i możemy z nim wygrać.
Tagi: koszmar
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/27.04.2017 09:14
Jak sobie przypomnę jakie miałam koszmary to tragedia. Co noc prawie te same akcje związane z moją rodziną, wiele razy budziłam się zlana potem a łzy ciekły same. Moja znajoma powiedziała mi abym tak około godziny 18 wypiła napój energetyczny. Myślałam, że zgłupiała, ale wiecie co? To prawda! napiłam się Blacka i nie miałam koszmarów, codziennie piję kilka łyków.:)
/24.04.2017 14:34
Był w moim życiu taki stresujący okres, że miewałam koszmary co noc i budziłam się zlana potem. Nerwowa atmosfera w pracy negatywnie odbijała się na moim życiu zawodowym i prywatnym. Nie jestem zwolenniczką żadnych suplementów diety, więc wybrałam się na nagranie muzyki serca soundofsoul, które sobie włączam na słuchawkach w chwilach silnego zdenerwowania i taka muzyka bardzo kojąco na mnie wpływa. Lepiej śpię, nie trzęsą mi się ręce i poprawił mi się apetyt.