ziemia, ogień

Zdrowie w znaku zodiaku część 1

Planety, które czuwają nad poszczególnymi znakami zodiaku wpływają też na nasze zdrowie. Sprawdź o co musisz zadbać najbardziej.
/ 09.09.2008 10:27
ziemia, ogień
Kiedy przychodzimy na świat, nie mamy wpływu na to, jaki znak i planeta będą nam patronowały,
ale możemy poznać swoje słabe punkty, by stawić czoło chorobom oraz znaleźć właściwystyl życia.Trygon ognia

Baran

Macie potrzebę ruchu i to tak, by spocić się jak mysz. Dla was dzień bez wysiłku fizycznego jest tak samo interesujący jak... kryminał bez morderstwa. Życie bez odrobiny ryzyka byłoby dla was banalne i bez smaku. Lubicie mierzyć się z innymi, rywalizować. Sporty walki, boks i karate, to coś, co naprawdę by was kręciło, ale na co dzień wystarczą wam snowboard, narty i tenis. Wysiłek was stymuluje, ale powinnyście pracować nad tym, by ćwiczyć dłużej i bardziej systematycznie, unikając zrywów. Aby wzmocnić wytrzymałość, możecie jeździć na rowerze albo uprawiać jogging, ale tak, by przez cały czas utrzymać jednakowe tempo. Temperament Baranów może stać się przyczyną drobnych wypadków i urazów, dlatego zawsze powinny mieć środki opatrunkowe. Szczególną czujnością w tym względzie muszą wykazywać się rodzice małych Baranów. I te duże, i te mniejsze mają skłonność do bólów głowy. Powinny też uważać na nerki. Barany w żadnym wypadku nie mogą bagatelizować problemów ze wzrokiem. To ich słaby punkt. Mogą okazać się wskazane systematyczne kontrole u okulisty.

Lew

Dla energicznego Lwa aktywność fizyczna jest synonimem przyjemności. Lubicie ruch, lubicie czuć, że wasze mięśnie pracują. Zwinne i giętkie jak koty, jesteście predestynowane do uprawiania sportów, które wymagają wyczucia piękna i równowagi, jak łyżwiarstwo figurowe, surfing czy narty wodne. Macie przy tym potrzebę posiadania kogoś, kto będzie podziwiał wasze wysiłki. Jeśli czujecie na sobie spojrzenia innych, jesteście gotowe góry przenosić. Podobają wam się sporty zespołowe, jak koszykówka czy siatkówka, ale pod warunkiem, że możecie zająć pozycję lidera. Waleczna natura sprawia, że często podejmujecie rywalizację, ale nie umiecie przegrywać, jesteście przez to najgorszymi graczami w zodiaku. Jeśli uprawiacie sport intensywnie, uważajcie na serce, to wasz wrażliwy punkt. Lwy mają również skłonność do nadciśnienia i choroby wieńcowej, dlatego powinny rzucić palenie i dbać o niskotłuszczową dietę. Byłoby też dobrze dla waszego zdrowia i samopoczucia, gdybyście każdego dnia mogły urządzić sobie popołudniową sjestę. Tak jak robią to wszystkie koty.

Strzelec

Dobrze czujecie się w swojej skórze i generalnie nie macie żadnych kompleksów. Zdrowe i naturalne, chwytacie życie pełnymi garściami. Nigdy też nie pozwalacie się okiełznać i jeśli ktoś chciałby wam coś narzucić, zawsze będziecie się buntować. Lubicie sport, ale nigdy nie zaakceptujecie żmudnego treningu. Może on stać się waszą pasją tylko wtedy, gdy robicie postępy i macie sukcesy, ale naprawdę usatysfakcjonowane czułybyście się wtedy, gdy mogłybyście połączyć uprawianie sportu z podróżami. Jeździectwo, żeglarstwo, narciarstwo (ale poza wyznaczonymi trasami) to coś, co może wam się naprawdę spodobać. Strzelec musi też pamiętać, że w późniejszym wieku może zaatakować go reumatyzm, dlatego przez całe życie powinien przyjmować wapń i unikać kwaśnych pokarmów, które mogą te dolegliwości nasilić. Innym słabym punktem Strzelców jest wątroba. Nie przesadzajcie więc z liczbą drinków do kolacji! Lubicie szybkość i ryzyko, dlatego przed wyruszeniem na kolejną sportową eskapadę powinnyście pamiętać o zabraniu podręcznej apteczki, w której nie może zabraknąć maści na stłuczone i nadwerężone mięśnie.

Trygon ziemi

Byk

Byleby tylko się nie zmęczyć – to mogłoby być wasze hasło. Lubicie zawsze iść w swoim rytmie, słowo „szybciej” po prostu wyprowadza was z równowagi. Trudno więc się dziwić, że ćwiczycie póki sprawia wam to przyjemność. Jeśli jakaś dyscyplina sportu przestaje wam odpowiadać, zamieniacie ją na inną. Preferujecie ruch na świeżym powietrzu, bo lubicie czuć związek z naturą. Dlatego najlepsza dla Byków jest jazda na rowerze, marsze i spacery. Jedyny problem w tym, że pobudzają one apetyt i może się zdarzyć, że szybko uzupełnicie kalorie, które udało się wam spalić. Przy tym wszystkim Byki muszą uważać na gardło i szyję, mają bowiem wyjątkową skłonność do przeziębień. Drugim wrażliwym punktem u Byków może być kręgosłup na odcinkach szyjnym i piersiowym, dlatego każde, najmniejsze nawet stłuczenie muszą traktować poważnie. Ale generalnie Byki uchodzą za jeden z najzdrowszych znaków w zodiaku i tego naprawdę można im pozazdrościć. Kłopotów Bykom może przysparzać również tarczyca. Dlatego zawsze, gdy odczuwacie dolegliwości, których przyczyny są trudne do ustalenia, sprawdźcie, czy nie wynikają one z niedoczynności lub nadczynności
tego gruczołu.

Panna

Typowy mózgowiec, niezbyt chętnie uprawia sport. Tylko wrodzony perfekcjonizm i chęć zrzucenia wagi może skłonić ją do wysiłku. Idealną dyscypliną dla was jest joga, która pozwala zaspokoić waszą naturalną ciekawość świata i pomóc odnaleźć wewnętrzny spokój, poprawiając przy okazji krążenie i przemianę materii. Jeśli wydaje się wam, że to dla was za trudne, spróbujcie joggingu. Ten sport, zwłaszcza jeśli uprawiany jest w pięknym otoczeniu, wśród drzew, pozwoli wam nie tylko pozbyć się paru kilogramów nadwagi, ale i czarnych myśli, które często was prześladują. Jest to ważne o tyle, że urodzeni pod tym znakiem mają bardzo wrażliwy układ pokarmowy. Muszą więc Panny nie tylko starannie dbać o sposób odżywiania, ale i o stan nerwów, które mogą nasilać dolegliwości jelitowe. W diecie powinny unikać produktów mocno przetworzonych, a jeść te, które mają dużo błonnika. Nerwowość Panien może też sprzyjać schorzeniom skóry, powinny więc starać się eliminować stres. Choć trzeba mieć też na uwadze i to, że Panny to najwięksi hipochondrycy w zodiaku. Ale na to nie wymyślono jeszcze lekarstwa. Piętą achillesową Panien mogą być ich... stopy. Szczególną uwagę powinny zwracać na paznokcie, które mogą mieć tendencję do wrastania. Ale systematycznie robiony pedikiur powinien rozwiązać ten problem.

Koziorożec

Są najbardziej długowieczne w zodiaku. Praca to zdrowie – mają zwyczaj mówić, nie bez kozery więc mają reputację największych pracusiów. Dlatego jeśli już zdecydujecie się uprawiać sport, robicie to regularnie. I jak wszystkie znaki Ziemi, lubicie trening na świeżym powietrzu, bo w samotności najłatwiej jest wam naładować wewnętrzny akumulator. W charakter Koziorożca świetnie wpisują się wspinaczki i chodzenie po górach. Uwielbiacie też biegać, a że jesteście zdyscyplinowane i niestraszny wam wysiłek, możecie nawet porwać się na to, by przebiec trasę maratonu. Ale uwaga, ponieważ czasami macie tendencje do przesady, łatwo możecie zbytnio sforsować mięśnie i stawy nóg. To tym bardziej niebezpieczne, że kolana, łydki i golenie to tradycyjnie słaby punkt Koziorożców. Urodzeni pod tym znakiem powinni też zwracać szczególną uwagę na kręgosłup i cały układ kostny oraz dbać o to, by dieta była bogata w wapń. Koziorożce, zwłaszcza gdy są
już odrobinę starsze, mogą mieć problemy ze słuchem. Może więc, póki czas, powinny zastanowić się, czy nie przesadzają ze słuchaniem muzyki na cały regulator, zwłaszcza z walkmana.