Wiosenne wróżby miłosne

Moi kochani, już wiosna wisi w powietrzu, dnia coraz więcej i słońce coraz cieplejsze. I gdy 21 marca spadnie kartka z kalendarza rozpocznie się faktyczna, kalendarzowa wiosna. Zatem uświadomimy sobie fakt pożegnania długich nocy krótkich dni, a co za tym idzie to nadszedł czas pożegnania demonów ciemności. Nadchodzi czas wiosny, gdy wejdziemy w inną strefę czasu, inna rzeczywistość otworzy się przed nami.
/ 16.05.2012 06:01

Moi kochani, już wiosna wisi w powietrzu, dnia coraz więcej i słońce coraz cieplejsze. I gdy 21 marca spadnie kartka z kalendarza rozpocznie się faktyczna, kalendarzowa wiosna. Zatem uświadomimy sobie fakt pożegnania długich nocy krótkich dni, a co za tym idzie to nadszedł czas pożegnania demonów ciemności. Nadchodzi czas wiosny, gdy wejdziemy w inną strefę czasu, inna rzeczywistość otworzy się przed nami.

Kiedyś początek wiosny celebrowano bardzo uroczyście, gdyż w świadomości ludzi nadchodził czas panowania jasności, czas dobrych, magicznych sił, czas rytuałów miłosnych, ale tych dobrych, płynących z dobroci serca i nie mających nic wspólnego z królującą także czarną magią.
Symboliczne topienie Marzanny, witanie wiosny pierwszymi wiosennymi kwiatami, rożne obrzędy i zwyczaje z poświęcaniem pól i inwentarza włącznie miało odgonić pecha i przyciągnąć dobrobyt.
Chciałam zaproponować zrobienie rytuałów magicznych wiążących się z początkiem, rozpoczynaniem.

W magii początek wiosny jest dobry na rytuały związane z magią początków. Wiosną możemy przygotować się na powitanie nowego, czymkolwiek to nowe miałoby być.

Jedni pragnąć będą nowej, niezwykłej miłości, inni znowu powodzenia w sferze spraw zawodowych. Niektórych marzenia związane będą ze zdrowiem, dobrą kondycją fizyczną i dobrym samopoczuciem. Zresztą, któż to wie....ile nas na tym świcie tyle marzeń i tyle pragnień.
Pamiętajmy jednak, że wiosna wyznacza magię początków, zatem nie możemy już cofać się do starych bolączek, powinniśmy zaczynać wszystko od nowa.

W magii początków skorzystamy z energii świata słonecznego, niemniej jednak wspierać nas powinna i energia księżyca, stąd poczekajmy na jego pełnię. Można skorzystać z kalendarza księżycowego zamieszczonego na mojej stronie www.ellaselena.pl.

Dlaczego musimy powiązać słońce z Księżycem. A to dlatego, że energia bóstw lunarnych (księżycowych) wyzwala w nas nieświadome siły psychiczne. Dlatego podczas pełni Księżyca można uruchomić potencjał własnych, podświadomych sił. Stąd Księżyc symbolizuje kobiecość, łono, macierzyństwo, delikatność, czułość, ale też jest siłą bierną.

Natomiast bóstwa solarne, a jednym z nich jest Słońce, reprezentujące energię męską, w większości kultur wiązane jest z symbolem twórczej energii, a zatem reprezentuje władzę, odwagę, waleczność, jest światłem intelektu i prawdy. Stąd energia Słońca kojarzona była z energią mężczyzny i władcy, a energia Księżyca z energią żeńską, kobiecością, nieświadomymi działaniami, ukrytymi w naszej psychice.

Piszę tu dlatego, o tych dwóch najważniejszych światłach, ponieważ można skorzystać z ich energii równocześnie, przeprowadzając magię początków, w czasie, gdy Księżyc będzie w pełni i Słońce znajdzie się w zenicie, czyli około południa. Zatem należałoby pilnie obserwować stan Księżyca w nocy, by skorelować to z południowym Słońcem.

Oczywiście, jak zwykle przestrzegam nad zachowaniem reguł gry, która powinna być czysta, bez podtekstów, bez ukierunkowywania się na konkretną osobę. Ponieważ uruchomimy świadome i podświadome siły psychiczne, które mają ogromną moc sprawczą.

Rytuał możemy przeprowadzić w swoim mieszkaniu, bez potrzeby wychodzenia na powietrze. Szukamy najbardziej słonecznego okna, które oczywiście wychodzi na południe, umieszczamy w nim świeczkę.
Kolor jej zostaje uzależniony od naszych pragnień.

 • finanse, świeczka zielona
 • jeśli chcemy czuć się pewniej, powitać swoją wewnętrzną siłę, świeczka pomarańczowa
 • jeśli to życzenia związane z miłością, to świeczka koloru różowego lub czerwonego
 • jeśli marzymy o karierze, komunikowaniu się z wieloma osobami, to kolor świeczki, żółty.
 • zdanie egzaminów kursów, zaliczeń, także podróże, świeczka koloru błękitnego.
 • marzenie o osiągnięciu wewnętrznych mocy, wewnętrznego szczęścia, być może rozwinięcia własnej intuicji, świeczka w kolorze fioletowym.
 • jeśli marzymy o nowym domu, mieszkaniu, chcemy dokonać przeprowadzki, to świeca koloru brązowego.

Oczywiście, jeśli nie będziemy umieli dobrać koloru świecy do naszych oczekiwań, naszych marzeń, to posiłkujemy się własną intuicją i wybieramy świecę, taką, którą zobaczymy w oczach naszej wyobraźni.

Jeśli już dokonamy wyboru świecy, to po ustawieniu na parapecie zapalmy ją i spokojnie zaczynamy zapisywać swoje marzenia, swoje pragnienia. Słowo po słowie przelewamy na kartkę, pomarańczowego lub złotego papieru nasze wyobrażenie szczęśliwości.

Po zapisaniu wszystkiego i ponownym przeczytaniu, możemy odkryć swoje drugie ja, raptem zdziwimy się sami, ile w nas pożądania i chęci na lepsze, na nowe, jak bardzo chcemy być szczęśliwi. I dobrze, tak właśnie ma być. Następnie wpatrując się w świetlistą tarczę słońca, zapalamy kartkę od płomienia palącej się świecy i powtarzamy śpiewnym głosem.
"Wybieram tę ścieżkę, ona poprowadzi mnie do sukcesu, ona jest dla mnie najbardziej odpowiednia....".

Wpatrujemy się w płomień świecy tak intensywnie, że światło zaczyna się zamazywać i powtarzając wciąż od nowa ową sekwencję, wpadamy w pewnego rodzaju trans, płytki stan medytacyjny alfa i powinniśmy zobaczyć przed sobą ścieżkę i od tego jaka ona będzie, zależeć będzie czas spełnienia się naszych pragnień.

 • może ukazać się ścieżka bardzo wąska i stroma, to czas dłuższy
 • szeroka i bardzo wygodna, życzenia spełnią się szybciej, niż to sobie wyobrażacie.
 • może to być normalna wiejska droga biegnąca lekko pod górę, w zasadzie wszystko pójdzie komfortowo i bez większych nakładów energii.
 • może to być kręta droga poprzez las, raz z górki, raz pod górkę, wtedy załatwicie wszystko, ale musicie uświadomić sobie stojące przed Wami trudności i meandry, które trzeba będzie pokonać
 • pojawią się inne drogi, inne ścieżki, które intuicyjnie zinterpretujecie już sami.

Zdajcie się na intuicję i powtarzając te słowa oglądajcie swoją ścieżkę, zobaczycie, że po chwili poczujecie się, że wróciliście z innego świata.

Generalnie moc promieni słonecznych i skontaktowanie się ze swoją podświadomością, wyzwoli całkiem nowe pojęcia i emocje. A to wprowadzi Was w nowe postrzeganie rzeczywistości. I już jeden krok do sukcesu i zaczną się spełniać marzenia....

Co prawda potrzebna do tego wszystkiego pewna doza samozaparcia, zdrowego realizmu i krytycznego podejścia do swojej osoby, ale i mnóstwo wiary w pozytywny rozwój sytuacji. Po takim przerobieniu na pewno osiągniecie sukces, czego serdecznie Wam wszystkim życzy Ella Selena.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)