POLECAMY

Życzenia dla Mamy

W Polsce po raz pierwszy Dzień Matki był obchodzony w 1923 roku w Krakowie. Dzień ten ustalono, abyśmy choć raz w roku zastanowili się nad tym, jak ważna jest rola Matki w naszym życiu.
Życzenia dla Mamy

26 maja jest dniem, w którym bez skrępowania możemy wyrazić swoją wdzięczność za obecność i poświęcenie naszych Mam. Zdarza się on tylko raz w roku, dlatego warto w tym dniu potraktować nasze Mamy wyjątkowo, z honorami prawdziwej księżniczki.   

Pomysły na prezent

W tym dniu Mamy są zwykle obdarowywane upominkami. Tak naprawdę nie liczy się ich wartość materialna, ale serce, które w nie włożyliśmy. Warto decyzji o prezentach nie odkładać na ostatnią chwilę. Choć Mama i tak będzie zadowolona z pośpiesznie kupionego bukietu i zdawkowego „wszystkiego najlepszego”, to jednak warto się potrudzić i włożyć serce w treść życzeń i sam upominek.

Prezent powinien wywołać szczery uśmiech na twarzy Mamy, dlatego musi być przemyślany i dostosowany do jej indywidualnych upodobań. Trafiony na długo pozostanie w jej pamięci i sprawi, że Dzień Matki będzie powracał, za każdym razem jak Mama spojrzy na niego lub go wspomni.

Tradycyjnymi prezentami, które wykonują zazwyczaj małe dzieci, są laurki. Ręcznie wykonane, ozdobione wg własnych możliwości artystycznych, zawsze cieszą Mamy, które przez długie lata kryją je w szufladach. Ich wartość przewyższa niejeden drogi prezent zakupiony w sklepie. Warto jak najdłużej pielęgnować zwyczaj wręczania Mamom ręcznie wykonanych prezentów. Namawiamy do wykonania samemu kartki okolicznościowej. W godzinę , nawet Ci co nie posądzają się nawet o namiastkę talentu plastycznego, mogą wyczarować oryginalną kartkę okolicznościową. Potrzebujesz tylko arkusza ozdobnego papieru, czystą białą kartkę, wydrukowanego motywu kwiatowego – znajdziesz ich mnóstwo w Internecie, kleju i nożyczek. Arkusz A5 złóż na pół. Na karcie tytułowej przyklej wybrany motyw. Możesz wydrukować napis „W Dniu Matki” i przykleić obok motywu. Boki kartki możesz pofalować nożyczkami. Do środka kartki włóż złożony na pół biały arkusz papieru A5 i przyklej go do grzbietu kartki. Na wklejonej do środka białej kartce napisz życzenia. Gotowe!

Wspaniałym pomysłem będą prezenty przeżyciowe. Pomyśl, co Twojej mamie sprawiłoby największą przyjemność, co pozwoliłoby się jej zrelaksować i odprężyć? Jeśli odpowiesz sobie na tak postawione pytania, pomysły posypia się jak z rękawa…

Wizyta w salonie SPA, u kosmetyczki, spotkanie ze stylistą fryzur, wyjście do teatru, koncert ulubionego wykonawcy, wspólny wyjazd na weekend, przejażdżka konna, jazda na polu gokartowym, zaaranżowanie spotkania z dawno niewidzianą przyjaciółką czy po prostu kolacja poza domem. Idąc tym tropem na pewno znajdziesz coś dla swojej mamy.

Tradycyjne życzenia

Zastanów się również gruntownie, nad tym co powiesz Mamie w tym dniu. Jeśli nie masz talentu w konstruowaniu wyszukanych fraz, skorzystaj z naszych propozycji. Wśród proponowanych przez nas tekstów znajdują się życzenia dla każdego „dziecka”: dużego, małego, takiego, które ma już własne dzieci, dla chłopców i dziewczynek.

Propozycja 1

MAMA, MATKA, MATECZKA,
to najpiękniejsze słowo świata.
Nie ważne czy jest biedna,
czy obrzydliwie bogata.
Ona w niedzielę sierpniową,
w bólach dała mi życie.
Potem pielęgnowała, wychowała,
aż się dorosłą jej córka stała.
Dziś pragnę jej w podzięce,
złożyć całus na spracowanej ręce.
Chętnie bym siadła jej na kolana,
w ciepłym uścisku zamknięta do rana.
Wielki szacunek za wyrozumiałość,
dla zbuntowanej nastolatki.
Dzisiaj rozumiem rozterki matki.
Dzisiaj ja sama jestem mamą,
i też o dziecko drżę tak samo.

Propozycja 2

Dzień Mamusi już tuż, tuż
więc przychodzę z bukietem róż
i takim krótkim wierszykiem niezgrabnym,
który - znając Ciebie - i tak nazwiesz ładnym,
bo choć nie jest może najpiękniejszy,
to włożyłem w niego serce, więc jest jak najszczerszy!

Propozycja 3

Dla mojej mamy trudno mi dobrać odpowiednie słowa. Więcej czułości i podziwu mam w sercu niż potrafię wyrazić. Poprzez pryzmat wielu lat zbladły moje żale i pretensje, choć nadal nie umiem powiedzieć głośno kocham Cię Mamo. I choć nie zawsze się zgadzamy, nic nie zmieni tego, że jestem Twoim dzieckiem, a Ty moją mamą.

Propozycja 4

Moja Mamo ukochana
Kocham Cię za to, że jesteś Moja Mamą.
Kocham Cię, choć tak rzadko Ci to mówię.
Kocham Cię, bo jesteś taka dobra.
Chciałbym dać Ci coś więcej niż tylko zwykły prezent.
Chciałbym rozłożyć nad Tobą parasol.
Uchronić Cię od zła.
Chciałbym dać Ci dni pełne radości.
Chciałbym żebyś każdego dnia była uśmiechnięta.
Bo dla mnie jesteś cudem tego świata
Moja Mamo ukochana!

Propozycja 5

Mama - pierwsze słowo jakie poznałam.
Mama - przyjaciel, któremu zaufałam.
Mama - na zawsze moja.
Mama - opoka i ostoja.
Mama - uśmiech w błękitnej sukience.
Mama - biorąca mnie na ręce.
Mama - która o zdrowie pyta.
Mama - co wnukom bajki czyta.
Mama - przez zięcia uwielbiana,
rozkoszna, słodka, zwariowana.
Dzięki za wszystko, że jesteś mamą,
zawsze kochaną, zawsze tą samą.

Więcej propozycji życzeń z okazji Dnia Matki znajdziesz na stronie serwisu Życzenia, albo na stronie naszego forum. Zachęcamy również do wysyłania e-kartek.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)