Pamiętajmy, że człowiek poruszający się na wózku inwalidzkim jest normalną osobą i witając się z nią powinniśmy uścisnąć jej rękę, tak jak to robimy na co dzień ze swoimi kolegami/koleżankami. W przypadku kiedy osoba ta miałaby niesprawna prawą dłoń, uściśnijmy lewą. Możemy też położyć naszą drugą dłoń na ramieniu tej osoby, będzie to oznaką naszej sympatii i serdeczności.
Największym błędem jaki popełniany podczas powitania z osobą niepełnosprawną jest ignorowanie obecności tej osoby i zwracanie się nie do niej, tylko do jej opiekuna. Nie wybaczalne też jest traktowanie osoby na wózku jak mebla: podawanie trzeciej osobie ręki nad głową osoby siedzącej na wózku, poklepywanie wózka, kładzenie na kolana tej osoby jakiś rzeczy do przytrzymania, opieranie się o wózek jak o poręcz.
Należy zapamiętać, że wózek inwalidzki należy do przestrzeni osobistej jego właściciela, w którą my nie mamy prawa ingerować. Dotykanie wózka porównywalne jest do dotykania np. naszych nóg, czy ubrania. Nikt z nas nie czułby się w takiej sytuacji komfortowo.
W trakcie rozmowy z osobą na wózku staraj się zachowywać z nią kontakt wzrokowy. Najlepiej jeśli usiądziesz na krześle, wtedy wasze oczy będą na tym samym poziomie. Stojąc zmuszalibyśmy tę osobę do ciągłego trzymania głowy w górze. Jeśli siedzenie na krześle jest nie możliwe, stań w odpowiedniej odległości, tak aby osoba ta nie musiała w niewygodnej pozycji trzymać swojej szyi.
Ostatnia bardzo istotna uwaga – nie narzucaj się ze swoją pomocą. Zaoferuj ją tylko wtedy, gdy widzisz, że ta osoba jej potrzebuje. Zanim zaczniesz pchać wózek, poproś wcześniej o instrukcję. Pchając wózek za nieodpowiednią część, możesz go uszkodzić. Kierując wózkiem staraj się jechać po równym terenie, omijaj kałuże i zanieczyszczenia. Pchaj wózek po takim terenie, po jakim sam chciałbyś chodzić zaraz po założeniu nowych butów. Wózek inwalidzki to kosztowny wydatek, poczyniony na lata, dlatego należy o niego dbać z niezwykłą starannością.