Złota lista
Sprawną pracę i przygotowania w kuchni z pewnością ułatwi stworzenie listy dań, które chcemy przygotować. Spisz wszystko na kartce, pozwoli ci to odpowiednio rozplanować zakupy i ewentualnie zmodyfikować zbyt ambitne plany podboju kuchni. Wiele dań możesz przygotować wcześniej, gotowanie i pieczenie najlepiej rozpocząć już w piątek. Drobniejsze prace, takie jak ozdabianie stołu, można spokojnie zostawić sobie na niedzielny poranek.
Na zakupach - staraj się nie kupować produktów spoza listy - prawdopodobnie nie wystarczy czasu na dodatkowe pieczenie, a ty wydasz pieniądze pod wpływem impulsu. Oczywiście nie dotyczy to artykułów, o których najzwyczajniej w świecie zdarzyło się zapomnieć podczas robienia listy.
Jeśli planujemy ugotować tradycyjny żurek, warto pomyśleć wcześniej o przygotowaniu zakwasu, taki roztwór musi dojrzewać przez około 3-4 dni w ciepłym miejscu. Wcześniej można też śmiało upiec biszkopty i makowce. Kruche ciasta i mazurki mogą postać nawet 2-3 dni. By zachowały świeżość i nie wysychały najlepiej owinąć nielukrowane w folie aluminiową.
Jeśli marzą nam się soczyste i aromatyczne pieczenie już kilka dni przed świętami kup odpowiednie mięso. To najwyższy czas, aby zamarynować szynkę czy schab. Potem wystarczy tylko włożyć je do piekarnika.
Zobacz także: Współczesne trendy w dekorowaniu pisanek
Przegląd szafy
Biały obrus na świątecznym stole to podstawa. Zajrzyj więc do szafy i sprawdź, czy na twoim ulubionym obrusie nie została plama z wigilijnego barszczu. Dzięki temu unikniesz nieprzyjemnych niespodzianek w niedzielny poranek.
Polecamy: Zielony dywan z rzeżuchy