POLECAMY

Walentynkowy savoir-vivre - porady

Jeszcze zaledwie kilka dni dzieli nas od Święta Zakochanych – popularnych Walentynek. Dla niektórych jest to dobry moment, by odważyć się powiedzieć o swoich uczuciach, dla innych dzień ten jest kolejnym przejawem komercjalizacji i amerykanizacji życia.
Walentynkowy savoir-vivre - porady

Jak obchodzić Dzień Zakochanych

W tym dniu kawiarnie, puby i restauracje pękają w szwach. Często proponują gościom dodatkowe atrakcje– specjalne walentynkowe menu, oprawę muzyczną, konkursy. By skorzystać z tej oferty warto zaplanować ten wieczór wcześniej – spontaniczne wejście do lokalu może Cię niemile zaskoczyć brakiem wolnych miejsc. Zanim jednak zaczniesz planować walentynkowy wieczór upewnij się, że osoba, z którą chcesz go spędzić równie entuzjastycznie co Ty podchodzi do tego święta. Nie każdy je lubi i uznaje. Jeśli zaś oboje chcecie spędzić ten wieczór uroczyście możecie wybrać propozycje pubów, restauracji, kawiarni lub zacisze własnego domu, sztukę teatralną czy seans filmowy.

Jaki prezent na Walentynki

W zależności od wieku osób obchodzących Święto Zakochanych, stosowne są inne prezenty i sposoby wyrażania uczuć. Zakochana młodzież nie powinna ofiarować sobie prezentów o tematyce erotycznej – choć właśnie te są często wybierane. Z pewnością nie jest stosowne ofiarowanie bielizny piętnastolatce. Bardziej stosowne są zabawki – pluszaki, zaproszenie do kina na film o romantycznej tematyce, zdjęcie adoratora oraz kwiaty – które pasują do każdej okazji. Walentynki to również kolejna sposobność w roku, by ukochanej osobie ofiarować prezent, o którym od dawna marzyła lub spędzić czas we dwoje. To chyba największy prezent, jaki zaganiani zakochani mogą sobie wzajemnie ofiarować w obecnym czasie.

Polecamy: Sztuka dawania prezentów

Jakie życzenia wybrać

Przeglądanie stron internetowych w poszukiwaniu rubasznych wierszyków życzeń na Walentynki jest, a przynajmniej powinno być domeną początkujących adoratorów. Jeśli zaś pragniesz zaskoczyć swoją Walentynkę oryginalnością sięgnij do prawdziwej poezji i aforyzmów.

Pamiętaj, że kartka walentynkowa może stać się przyczyną konfliktu – zatem nie wysyłaj jej do osoby pozostającej w stałym związku. Możesz jednak wykorzystać ten dzień, by sprawić przyjemność przyjacielowi lub przyjaciółce równiej tej samej płci.


SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)