POLECAMY

Różaniec

Różaniec jest najważniejszą i najmilszą pamiątką Pierwszej Komunii Świętej. Jego znaczenie jest tym większe, gdyż jest on symbolem wiary i głównym narzędziem modlitwy.
Różaniec

Wybór różańców jest z każdym rokiem coraz większy. Możemy przebierać nie tylko w kolorach, ale również w kształtach paciorków i ozdobach. Na rynku dostępne są w kolorach: niebieskim, różowym, białym, czarnym, białym, brązowym, zielonym i wielu innych. Koraliki mogą być matowe lub błyszczące, perłowe, z drzewa oliwnego, jedno lub wielokolorowe. Dostępne są również takie, których paciorki są ozdabiane wzorami kwiatowymi. Paciorki mogą być okrągłe lub przybierać kształt róży albo serca. Koraliki połączone są sznurkiem (najczęściej w różańcach drewnianych) lub łańcuszkiem – tradycyjnym lub dodatkowo ozdobionym drobnymi koralikami. Różaniec może być zakończony krzyżem papieskim lub tradycyjnym. Niektóre sklepy oferują także różańce zapachowe.

Tradycyjny różaniec można kupić już za niecałe 5 zł. Bardziej ozdobne (z symbolem hostii lub kielicha) są nieco droższe i kosztują ok. 10-15 zł. Jak się okazuje różaniec jest niedrogi, a doskonale spełnia swoje zadanie, często nawet przez kilkadziesiąt lat.

Żeby nie zgubił się i nie zniszczył powinien być trzymany w specjalnym pudełku. Można je kupić razem z różańcem albo osobno. Pudełka takie mogą mieć bardzo różny kształt i formę. Sklepy oferują kwadratowe, prostokątne i okrągłe, jeśli chodzi o materiał, z których są wykonane, to dominuje plastik i drewno oliwne, choć coraz częściej można spotkać także pudełka skórzane. Najczęściej ozdobione są obrazkiem hostii, Matki Boskiej, Chrystusa lub wybraną sceną z Biblii i wyłożone safianem (cienką, miękką skórą). Pudełko kosztuje od 40 do 100 zł. Piękny różaniec i eleganckie pudełko z pewnością będzie najwspanialszą pamiątką dla dziecka.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/8 lat temu
Przykładowe sklepy internetowe, które znalazłam: http://www.liturgiczny.pl/ http://www.dewocjonaliasklep.pl/ Różańców szukaj też na allegro, z tego co widziałam wybór jest spory :)
/8 lat temu
Wszystko pieknie i ladnie napisane, natomiast o najwazniejszym, czyli gdzie mozna konkretnie kupic rozaniec - o tym zapomniano. Pilnie poszukuje rozanca ale w internecie nawet nie ma informacji sklepow gdzie rozance sa do nabycia.