POLECAMY

Pierwsze chwile po Chrzcie Świętym

O Chrzcie Św. powinno się pamiętać nie tylko w dniu, kiedy jest udzielny, ale przez wszystkie kolejne lata. Do uczestnictwa w „nowym” życiu dziecka możemy się zacząć przygotowywać już po powrocie z kościoła do domu.
Pierwsze chwile po Chrzcie Świętym

Najczęściej po zakończonej Mszy Św. zarówno rodzice, jak i goście, chcą jak najszybciej dotrzeć na przyjęcie zapominając o wymiarze duchowym całego wydarzenia. A to jest przecież najważniejsze.

Wspólna modlitwa za dziecko

Zdarza się, że rodzice zapominają, aby po powrocie z kościoła, jeszcze przed podaniem gościom posiłku, odmówić modlitwę za dziecko. Ważne jest, aby uczestniczyli w niej nie tylko rodzice i chrzestni, ale również goście. Modlitwa powinna wyglądać następująco:

1. Ojciec wypowiada słowa: „Boże, nasz najlepszy Ojcze, który poprzez Chrzest Św. przyjąłeś nasze dziecko (można podać imię) jako swoje dziecko i włączyłeś je do wspólnoty ludu bożego, dziękujemy Ci za dar życia wiecznego oraz za Twoją niezrównaną dobroć. Tobie chwała na wieki.”

2. Wszyscy odpowiadają: „Tobie chwała na wieki”.

Taka modlitwa może być wspaniałym, uroczystym rozpoczęciem przyjęcia.

3. Matka wypowiada słowa: „Jezu, który brałeś małe dzieci w objęcia swoje i błogosławiłeś je, przygarnij naszą/naszego (imię dziecka) do swojego błogosławionego serca i błogosław jej/jemu, by wzrastał/a w Twojej łasce i miłości, a nas wspieraj, abyśmy dawali jej/jemu przykład żywej wiary. Ciebie prosimy.”

4. Wszyscy odpowiadają: „ Wysłuchaj nas Panie”.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)