podziękowania dla nauczycielki przedszkola fot. Adobe Stock, kuzmichstudio

Jak podziękować nauczycielce za jej pracę w szkole albo przedszkolu? Oto pomysły na kreatywne podziękowania dla nauczycielki

Podziękowania dla nauczycielki możesz przekazać w formie dużego bukietu kwiatów, pudełka czekoladek lub drobnego prezentu. Najlepiej, jeśli zrobią to same maluchy, dziękując swojej opiekunce w szkole czy przedszkolu za pracę nad ich edukacją i bezpieczeństwem. Podziękowanie można także przekazać w formie kartki.
/ 15.04.2023 05:56
podziękowania dla nauczycielki przedszkola fot. Adobe Stock, kuzmichstudio

Podziękowania dla nauczycielki nie muszą mieć formy prezentu. Często o wiele więcej radości sprawia pedagogom własnoręcznie przygotowana przez maluchy kartka z życzeniami. Takie podziękowanie świetnie sprawdzi się nie tylko na koniec roku czy odejście nauczycielki na emeryturę, ale także jako wyraz wdzięczności za pomoc w konkretnej sprawie czy problemie, z którymi zmaga się dany uczeń lub cała klasa.

Jeśli np. nauczycielce uda się zdobyć niemal niemożliwe do zdobycia bilety na ciekawą wystawę czy wejście "za kulisy" muzeum, warto podziękować jej za podjęty trud. Takich sytuacji może być więcej, a doceniani pedagodzy o wiele chętniej wykonują swoją codzienną pracę!

Spis treści:

  1. Podziękowania dla nauczycielki: życzenia
  2. Co napisać na kartce z podziękowaniem?
  3. Podziękowania dla nauczycielki w formie prezentu
  4. Jak napisać podziękowania dla wychowawcy?
  5. Jak śmiesznie podziękować nauczycielce?

Podziękowania dla nauczycielki: życzenia

Najprostszą formą podziękowania dla nauczycielki jest przygotowanie kartki (kupionej lub wykonanej własnoręcznie) z życzeniami. Nie muszą być one długie ani skomplikowane - czasem to właśnie najprostsze słowa najlepiej wyrażają wdzięczność maluchów.

Taką kartkę dla nauczycielki możesz przekazać także jako rodzic. Jeśli masz dobry kontakt z danym nauczycielem i chcesz mu podziękować za wykonywaną na co dzień pracą, życzenia wraz ze skromnym bukietem kwiatów lub czymś słodkim na pewno sprawi mnóstwo radości.

Życzenia dla nauczycielki mogą być proste, ale śmiało możesz postawić także na śmieszne rymowanki lub coś personalizowanego.

Co napisać na kartce z podziękowaniem?

Jeśli chcesz podziękować nauczycielce, nie zawsze musisz wykorzystywać życzenia podczas przygotowywania kartki. Aby zrobić to w kreatywny sposób, sięgnij po cytat - może to być coś z ulubionej książki nauczycielki albo coś, co odnosi się do prowadzonego przez nią przedmiotu.

Świetnie sprawdzi się także personalizowana wiadomość oraz podpisy wszystkich uczniów, rozsypane na całej kartce w różnych konfiguracjach. Jeśli chcesz, aby kartka była ciekawie udekorowana, wykorzystaj naklejki, brokat albo ususzone kwiaty.

podziękowania dla pani nauczycielki

fot. Podziękowania dla nauczycielki/Adobe Stock, Pixel-Shot

Podziękowania dla nauczycielki: prezent

Zamiast kartki lub oprócz niej świetnie sprawdzi się także drobny prezent. Najbardziej popularną wśród uczniów i rodziców opcją są kwiaty lub coś słodkiego. Czasem zdarza się także skromna biżuteria, np. bransoletka. Warto jednak pamiętać, że prezent nie powinien być zbyt kosztowny, aby nie pojawiły się nieprzyjemne podejrzenia - w niektórych szkołach takie podarunki mogą być potraktowane jako forma łapówki.

Lepiej więc postawić na drobiazg. Świetnie sprawdzi się np. ciekawy brelok do kluczy, pióro, roślina w doniczce czy kubek z personalizowanym napisem. Oprócz tego oczywiście warto postawić na bukiet kwiatów albo ozdobioną wstążką różę. Taki podarunek na pewno sprawi nauczycielce radość.

Jak napisać podziękowanie dla wychowawcy?

Jeśli nauczycielka przy okazji jest wychowawcą danej klasy, warto złożyć jej wspólne podziękowanie. Najlepszą formą będzie duża kartka z podpisami całej klasy i prostym hasłem lub cytatem w środku. Podziękowanie można także napisać na liściku dołączonym do bukietu.

Co zawrzeć w treści? Przede wszystkim ogromne wyrazy wdzięczności za poświęcony czas, energię i zaangażowanie w klasowe sprawy przez cały rok czy semestr. Warto także do podziękowań dorzucić niewielki podarunek - najlepiej personalizowany. Świetnie sprawdzi się kubek ze wspólnym zdjęciem albo album pamiątkowy ze zdjęciami z wycieczek i wspólnie spędzonego czasu.

podziękowania dla nauczycielki

fot. Jak podziękować nauczycielce/Adobe Stock, rubchikova

Jak śmiesznie podziękować nauczycielce?

Jeśli chcesz, aby podziękowanie było nie tylko ciepłe i wzruszające, ale także śmieszne, postaw na zabawną rymowankę, którą wpiszesz do kartki. Świetnie sprawdzi się także zamówienie karykatury nauczycielki - w internecie jest mnóstwo artystów, którzy specjalizują się w tego typu pracach. Najpierw jednak upewnij się, że taki podarunek nie sprawi nauczycielce przykrości. Śmieszne życzenia dla nauczyciela także powinny być odpowiednio wyważone i dopasowane do poczucia humoru pedagoga. Jeśli jest to bardzo "luźna" nauczycielka, możesz poszaleć!

Zabawną formą podziękowania będzie też przygotowanie skeczu, w którym maluchy umieszczą scenki rodzajowe z życia klasy i nauczycielki. W tym celu warto przez cały rok kolekcjonować śmieszne powiedzenia i złote myśli, a także dialogi z uczniami, które będą kojarzyć się tylko z danym nauczycielem (przykładowo: moja nauczycielka matematyki, kiedy nie radziliśmy sobie z zagadnieniami geometrii, często powtarzała, że "nasz Pitagoras leży i kwiczy").

Czytaj także:
Co można zrobić na Dzień Nauczyciela?
Co kupić nauczycielowi?
Życzenia dla nauczyciela od przedszkolaków