POLECAMY

Parapetówka

Remont czy zakup mieszkania to ważne wydarzenie w życiu człowieka. Często działania te są poprzedzone długą pracą, wysiłkiem związanym z oszczędzaniem pieniędzy i nerwowym oczekiwaniem na efekt. Kiedy już nasze gniazdko jest dopracowane do perfekcji zapraszamy gości.
Parapetówka

Zwyczaj zapraszania gości do nowego lub wyremontowanego mieszkania jest okazją nie tylko do spotkania się ze znajomymi, pozwala również pochwalić się efektem końcowym – urządzonym mieszkaniem. Zapraszając gości, choćbyśmy im bardzo dobrze życzyli, liczymy na to, że zachwycą się naszym mieszkaniem i nawet pożałują przez moment, że nie mają takiego gustu w doborze mebli jak my. Chwilowa pycha i próżność nie są niczym złym, oby tylko nie przysłoniły zaproszonych gości.

Kiedy zapraszasz na parapetówkę

Będziesz gospodarzem imprezy, której celem jest pokazanie przybyłym gościom mieszkania w całej okazałości. Nie możesz pozwolić sobie na najdrobniejsze niedociągnięcia. Mieszkanie musi być gruntownie wysprzątany, by żaden z gości podczas analizowania stabilności szafy nie odkrył pod nią tumanów kurzu. Licz się z tym, że goście będą zaglądać wszędzie, by naocznie przekonać się o funkcjonalności i pojemności mebli. Większość uwag będzie pozytywnych i z pewnością wszystkim spodoba się dobór kolorów i tapet, doceniony zostanie Twój dobry gust w zakresie elementów dekoracyjnych. Może się jednak zdarzyć, że przyjdzie i jeden malkontent, który uzna za zbyteczne kupienie finezyjnej lampy podłogowej. Nie zrażaj się tym – by nie psuć sobie humoru, obróć wszystkie negatywne uwagi w żart lub zaznacz dyskretnie, że w Twoim mieszkaniu Tobie mieszka się dobrze. Nie zapominaj, że choć zaprosiłeś gości, by podziwiali twoje nowe mieszkanie, nie możesz ich zanudzać opowiadając tylko o wyprawach do sklepu, porównywaniu cen mebli i czasie oczekiwania na dowóz pralki. Służ radą jeśli ktoś ze znajomych zapyta, gdzie taniej kupić telewizor, albo gdzie jest największy wybór dywanów. Rozmawiaj też na inne tematy, niekoniecznie związane z mieszkaniem.

Kiedy jesteś zaproszony na parapetówkę

Przychodząc pierwszy raz do nowego mieszkania kolegi lub koleżanki pamiętaj, by przynieść ze sobą prezent. Powinna być to rzecz funkcjonalna, która znajdzie zastosowanie w domu. Możesz też ofiarować elementy do dekoracji wnętrz. By trafić w gusta domowników trzeba uważnie słuchać ich relacji z przebiegu urządzania mieszkania i poznać ich upodobania. Prezent może być rzeczą, którą domownicy chcieli nabyć, ale zrezygnowali z zakupu ze względu na cenę – droższy prezent można kupić wspólnie z innymi zaproszonymi gośćmi. Jeśli szczęśliwi nabywcy nowego mieszkania są smakoszami wina można podarować im stojak na butelki. Kwiaty doniczkowe są również dobrym prezentem. Można też pokusić się o zakup bibelotu, trzeba wówczas dobrze znać gust domowników. 

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)