POLECAMY

Łańcuszek i medalik

Dodatki komunijne są istotnym elementem nie tylko dla dziewczynek, ale również dla chłopców. Jaką biżuterię wybrać, żeby dobrze się prezentowała i służyła dziecku przez całe życie?
Łańcuszek i medalik

Wybór biżuterii komunijnej jest bardzo duży. To, jaki wybierzemy medalik, krzyżyk czy łańcuszek, zależy od sumy pieniędzy, jaką dysponujemy. Mamy do wyboru posrebrzaną, srebrną i złotą. Ceny są różne. Tradycyjny medalik i łańcuszek posrebrzany kosztują w komplecie od kilkunastu do ok. 30 złotych, srebrny komplet, to wydatek ok. 40-80 zł. Najdroższe są te z białego i żółtego złota. Ich ceny wahają się od ok. 200 do kilku tysięcy złotych. Krzyżyki i medaliki mogą być dodatkowo ozdobione różnymi kamieniami. Im droższe kamienie, tym wyższa cena medalika. Krzyże mogą być gładkie, mieć wygrawerowane wzorki lub wizerunek Chrystusa. Medaliki komunijne również są rozmaite. Najczęściej przedstawiają Matkę Boską – samą lub z dzieciątkiem.

Biżuterii komunijnej nie kupimy w każdym sklepie jubilerskim. Tam możemy znaleźć raczej łańcuszki. Jeśli chodzi o krzyżyki, to największy wybór jest w sklepach z dewocjonaliami, zarówno tych tradycyjnych, jak i internetowych.

Pamiętajmy, że medalik i łańcuszek komunijny będzie nosiło dziecko. Zrezygnujmy zatem z biżuterii dużej i ciężkiej. Nie zapominajmy również, że będzie ją nosiło na co dzień. Dobrze więc, żeby nie była zbyt bogata, bo może stać się łupem złodzieja.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/7 lat temu
mam pyt masz moze cos w ksztalcie znaczka bmw do lancuszka