POLECAMY

Komu wypada wysłać walentynkę?

Walentynki mają swoich zwolenników i przeciwników. Zatem komu wypada wysłać kartkę walentynkową? A może w ogóle nie wysyłać? Jak do wysyłania kartek walentynkowych odnosi się savoir vivre? Odpowiada nasz ekspert.
Komu wypada wysłać walentynkę? fot. Fotolia

Obecnie nic nie jest oczywiste. Ostatnio w związku z okresem walentynkowym zastanawiałam się, czy każdemu można wysłać kartkę walentynkową? Komu wypada, a komu nie? A może w ogóle nie wysyłać? Czy kartka walentynkowa co do zasady może urazić i zostać odebrana jako zachowanie nietaktowne? Beata z Olsztyna

Tradycja wysyłania kartek walentynkowych na dobre zagościła w Polsce.  Jedni lubią to święto, inni za nim nie przepadają. Walentynki to naszym kręgu kulturowym pewna zabawa.

Polecamy również: Jak zachować się w środkach komunikacji miejskiej?

Na pewno do tej zabawy można zaprosić każdego młodego.

Można wysłać też kartki walentynkowe osobom, które dobrze znamy i wiemy, że nie odbiorą tego negatywnie.

Można je wysłać do każdej osoby płci przeciwnej, której chcemy zamanifestować, że coś do niej czujemy, jeśli podejrzewamy, że dobrze to odbierze.

Pamiętajmy, że walentynki to głównie zabawa i należy do nich podchodzić z przymrużeniem oka.

Zobacz także: Savoir-vivre w windzie - co mówić?

Nie wiesz jak należy się zachować w danej sytuacji? Kiedy popełnia się gafę, a kiedy uchodzi za dobrze wychowaną damę lub dżentelmena? Chcesz poznać zasady savoir-vivre'u? Napisz do nas na adres e-mail: lifestyle@next.pl! Na Twoje pytanie odpowiedzą eksperci od dobrych manier.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/5 lat temu
wysyłać kartki emu kturemu sie kce