POLECAMY

Kolejność powitania

W najbliższym czasie planujemy z mężem zaprosić do domu na kolację moją szefową z mężem. Zastanawiam się jak powinniśmy się przywitać, kto pierwszy z nas powinien podać dłoń i jak zapobiec krzyżowaniu się rąk podczas przywitania dwóch par?
Kolejność powitania

Kolacja, którą chce Pani przygotować będzie spotkaniem nieoficjalnym, zatem nie będzie Pani musiała przestrzegać kolejności służbowej w powitaniu, ale ogólnie przyjętych zasad powitania dwóch par. Zakładając, że pary staną naprzeciwko siebie, a kobiety będą po prawej stronie swoich mężów, kolejność powitania powinna być następująca:

  1. kobiety ze sobą,
  2. kobiety z mężczyznami,
  3. mężczyźni ze sobą.

W ten sposób uniknie się krzyżowania rąk, o które się Pani tak obawiała. Proszę jednak pamiętać, że to Pani z mężem jako gospodarze powinni pierwsi wyciągnąć ręce witając się z gośćmi. Spoczywa na Państwu też obowiązek odebrania wierzchniego nakrycia od swoich gości. Najlepiej jak zrobi to Pani mąż. Gdyby jednak potrzebował pomocy, Pani może zabrać płaszcz od swojej szefowej. Dopiero po zdjęciu płaszczy przez gości mogą Państwo przywitać się z nimi podając dłonie.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)