POLECAMY

Kogo i jak zaprosić na imieniny

W przyszłym miesiącu chcę zorganizować imieniny w gronie najlepszych przyjaciół. Czy powinnam informować o imprezie osoby, które nie należą do grona moich bliskich znajomych, ale zawsze mnie zapraszają na swoje przyjęcie? Czy mogę zaprosić koleżankę samą czy koniecznie z mężem? Jaką formę powinnam wybrać – telefoniczną czy smsową? A może zaprosić gości osobiście?
Kogo i jak zaprosić na imieniny

Jak zaprosić

Istnieje wiele sposobów na zaproszenie gości. Jeśli przygotowujemy imieniny w kręgu najbliższych znajomych, możemy poinformować ich o przyjęciu mailowo, telefonicznie, smsowo lub listownie, choć ta ostatnia forma wychodzi już z użycia. Jeżeli chcemy zaprosić bliższą i dalszą rodzinę – wujka, ciocię, kuzyna – najlepiej jest zadzwonić. Osobiste poinformowanie o uroczystości nie jest w tym przypadku konieczne, a wysłanie smsa może być odebrane jako niekulturalne.

Jeśli chcemy zachęcić znajomych do wzięcia udziału w imprezie, możemy przygotować lub zamówić specjalne zaproszenia. Mogą mieć poważną lub humorystyczną formę – wszystko zależy od charakteru przyjęcia. Pamiętajmy, że na zaproszeniu nie powinno zabraknąć informacji o tym, kto kogo zaprasza, gdzie i kiedy impreza się odbędzie oraz jaka będzie jej forma. Jeśli jest to dyskoteka organizowana w stylu lat 60-tych, również o tym poinformujmy, żeby goście mogli się przygotować.

Nie zapominajmy, żeby powiadomić o imieninach przynajmniej kilka dni przed imprezą, żeby każdy miał czas na zarezerwowanie sobie tego popołudnia dla Ciebie.

Kogo zaprosić

Przed przygotowaniem przyjęcia ustalmy dokładną listę gości. Na początku trzeba zaplanować, ilu znajomych możemy zaprosić. Pamiętajmy, że kilkadziesiąt osób nie zmieści się w jednej, małej kawalerce lub niewielkim lokalu. Na zbyt zatłoczonym przyjęciu, ludzie mogą czuć się niekomfortowo.

Jeśli nie przeszkadza nam, żeby na naszym przyjęciu pojawiły się osoby, za którymi nie przepadamy, a wypada je zaprosić – zróbmy to. Jednak najbardziej udane przyjęcia są w gronie osób, które znamy i mamy z nimi wspólne tematy. Zwróćmy również uwagę na to, żeby goście znali się chociaż częściowo. Przyjęcie, na którym nikt nikogo nie zna, może być nieudane.
Jeśli przygotowujemy imieniny tylko w damskim gronie, zapraszanie partnera lub męża koleżanki, byłoby nie na miejscu. Po co w takim wypadku informować gości, że będzie to wieczór tylko dla kobiet?

Niezależnie jednak od tego, czy zaprosimy kilka czy kilkadziesiąt osób, czy to będzie rodzina czy znajomi, najważniejsze jest to, żeby podczas przyjęcia panowała miła atmosfera i każdy się dobrze bawił.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (4)
/7 lat temu
tak
/8 lat temu
ja chce zaproszenia słowa a nie
/9 lat temu
kazdy sposob dobry jezeli jest konkretny
POKAŻ KOMENTARZE (1)