POLECAMY

Jak urządzić urodziny dziecka

Dla każdego rodzica urodziny własnego dziecka to duże emocje, często większe niż dla samej pociechy. Jak je urządzić by zostały w pamięci na długo, jaki podział ról przyjąć i jakich gaf unikać by nasze dziecko nie mogło się doczekać kolejnej takiej imprezy.
Jak urządzić urodziny dziecka

To urodziny waszego dziecka, nie wasze.

Nie wyręczajcie dziecka we wszystkim, pozwólcie jemu decydować i pomagać w organizacji. Na początek ustalcie listę gości. Powinni się na niej znaleźć przyjaciele, bliscy koledzy, oraz te osoby, które zapraszały wasze dziecko na swoje urodziny. Warto pamiętać o nowych osobach w klasie i sąsiedztwie, które z pewnością docenią zaproszenie. Waszym zadaniem jest zadbanie o osoby, które przyprowadzą i odbiorą dzieci oraz kontakt z nimi. Warto też spytać się o nawyki żywieniowe pociech, bo może okazać się, że w grupie znajdzie się jakiś diabetyk lub wegetarianin.

Zobacz także: Dom czy restauracja - gdzie zapraszać gości

Ile powinno trwać przyjęcie?

Imprezy dla dzieci w wieku przedszkolnym trwają zazwyczaj dwie – trzy godziny. Wiadomo, że im starsze dzieci, tym,dłużej chcą się bawić. Gdy brak nam stalowych nerwów lub zacięcia pedagogicznego możemy zaprosić dzieci wraz z rodzicami. Nie zapominajmy wtedy o poczęstunku dla nich. Starsze dzieci na pewno nie zgodzą się na obecność dorosłych, warto wtedy ustalić co będą robić i od czasu do czasu zajrzeć do pokoju z pytaniem czy czegoś nie potrzebują.

Zabawy dla gości

Menu imprezy spoczywa na naszej głowie, ale pamiętajmy by nasze dziecko pomagało w ustalaniu potraw, które zasmakują gościom. Zaplanowanie natomiast programu imprezy zostawcie dziecku. Podsuńcie książkę z propozycjami zabaw lub wyciągnijcie z szafy gry planszowe. Gdy dziecko nie ma pomysłu na atrakcje wtedy porozmawiajcie z nim co chciałoby robić i czego do tego potrzebuje, podsuńcie parę swoich pomysłów, a nuż się spodobają.

Zobacz także: Jak zorganizować przyjęcie komunijne dla dziecka?

Na pewno dłużej w pamięci zostanie dzieciom duże przyjęcie z wieloma atrakcjami niż kino i i posiłek typu Fast food. 

Zadania dla gospodarza

Gospodarz przyjęcia urodzinowego powinien zadbać o:
- pisemne zaproszenia z datą przyjęcia, adresem oraz czasem jej trwania
- sporządzić listę oczekiwanych gości
- pomóc w sprzątaniu i dekorowaniu mieszkania
- przygotować gry i zabawy dla gości
- nakryć do stołu
- aktywnie uczestniczyć w przyjęciu

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/5 lat temu
No i?
/5 lat temu
dlatego razem z mężem doszłam do wniosku, że najlepiej będzie, jak urodziny synka urządzimy poza domem. zaważyło to, że ominie nas to całe dekorowanie, gotowanie, no i sprzątanie po całej gromadzie. wpadło nam w oko ogłoszenie coco cafe przy stępińskiej, odnośnie urządzania urodzin. jeden telefon, spotkanie, dogranie szczegółów, motywu zabawy, smakołyków… animatorki wszystkim świetnie się zajęły, a my w tym czasie na te trzy godzinki mogliśmy zostawić dzieciaki same. bez ciągłego naszego wiszenia nad ich głowami ;)