POLECAMY

Przyjęcie tuż tuż - co należy sprawdzić na chwilę przed przebyciem gości

Za dwie godziny przychodzą goście, stół nakryty, sałatki doprawione, kreacja gotowa czyli jesteśmy prawie gotowi. Prawie, bo przed przybyciem gości należy jeszcze skontrolować mieszkanie. Na co zwrócić uwagę by nasze przyjęcie odbyło się w komfortowych i przyjaznych warunkach?
Przyjęcie tuż tuż - co należy sprawdzić na chwilę przed przebyciem gości

Toaleta

Toaleta będzie z pewnością tym pomieszczeniem, z którego każdy skorzysta. Sprawdzamy więc, czy jest czysto, czy nie zabraknie papieru toaletowego i ręczników. Czy przy umywalce jest mydło i wykałaczki (bo tam jest ich miejsce). Zadbajmy o czystość lustra i przyjemny zapach. Łazienka jest pomieszczeniem intymnym, ale lepiej jest schować intymne przedmioty i leki, których goście nie powinni widzieć

Przedpokój

Przedpokój to będzie pierwsze miejsce, które zobaczą goście po wejściu do domu, a jak wiadomo pierwsze wrażenie jest bardzo ważne. Sprawdzamy ogólną czystość, mamy jeszcze chwile, by odkurzyć. Podczas deszczu przyda się stojak na parasole, nie rozłożymy ich przecież w łazience. Dla każdego z gości zarezerwowany powinien być jeden wieszak na okrycie. Ponadto zadbajmy o miejsce na czapki, rękawiczki i torebki. Schowajmy kapcie i swoje buty, zabierają niepotrzebnie miejsce.

Kuchnia

Przy mniej formalnych spotkaniach zazwyczaj goście chcą pomóc gospodarzowi podczas podawania posiłków, zwłaszcza w gronie rodzinnym. Jeśli nawet rezygnujemy z ich pomocy, warto jest rzucić okiem na porządek w kuchni. Nieumyte naczynia wrzucić do zmywarki, wynieść zalęgające śmieci i pochować produkty, których używaliśmy do przygotowania potraw. Warto przed rozpoczęciem przygotować sobie sztućce do ciasta i filiżanki na kawę i herbatę, po to by podczas przyjęcia spędzić jak najwięcej czasu z gośćmi, a nie w kuchni.

Zobacz także: Czy umiesz sie zachować przy stole

Pozostałe pomieszczenia

Sprawdźcie czy telewizor i telefon z automatyczną sekretarka są wyłączone. Rzućcie okiem czy wszystkie dostępne dla gości pomieszczenia są czyste i przyjemne dla oka. Pochowajcie niepotrzebne, zalęgające rzeczy takie jak stare gazety, trzy przeczytane do połowy książki czy ubrania pozostawione na oparciu fotela. Domknijcie szafy i komody, zadajcie o porządek na regałach. Wywietrzone i czyste mieszkanie na pewno zostanie pochwalone przez gości, a także wspomoże pozytywną atmosferę podczas przyjęcia

Sąsiedzi

W przypadku imprezy z większym gronie upewnijmy się, że sąsiedzi zostali poinformowani o ewentualnym hałasie i z góry zaznaczmy, że będziemy ów hałas kontrolować.

Zobacz także: Co należy nazwać zachowaniem niestosownym

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)