Gdzie na Wielkanoc wybrać się poza rodzinny dom? Czasem warto iść z duchem czasu i urozmaicić funkcjonujące od lat tradycje, z korzyścią dla siebie. Niezależnie od tego, czy masz dzieci, czy chcesz wybrać się tylko z partnerem lub mężem – świetnych okazji do spędzenia Wielkanocy poza domem nie brakuje. Pakiety z pełnym wyżywieniem oferuje wiele hoteli i ośrodków wypoczynkowych. Kierunek zależy od ciebie – góry, morze a nawet wieś obok twojego miasta. Wszędzie tam, gdzie wypoczniesz najlepiej!
Naprzeciw tradycji – nowoczesna Wielkanoc
Coraz więcej osób, z różnych powodów nie chce spędzać świąt w domu, przygotowując wystawne przyjęcia dla rodziny. Z każdym rokiem przybywa ofert w różnych miejscowościach wypoczynkowych, dzięki którym święta (nie tylko wielkanocne), możesz potraktować jak okazję do wypoczynku, połączoną ze świętowaniem – obiekty wypoczynkowe organizują śniadania, obiady i kolacje świąteczne, połączone z wieloma atrakcjami. Skorzystają na tym i dorośli i dzieci! Jakie są najpopularniejsze kierunki wielkanocnych wypraw?
Gdzie na Wielkanoc? Tam, gdzie czujesz się najlepiej!
W zależności od daty świąt w danym roku, często biorąc jeden czy dwa dni wolnego w pracy i dodając je do wolnej niedzieli i poniedziałku, można skorzystać z kilkudniowego wypoczynku. Gdzie spędzić Wielkanoc? Trudno wskazać konkretne miejsce – wszystko zależy od tego, gdzie lubisz spędzać czas! Najpopularniejsze rejony to:
1. Góry – Tatry, Pieniny, Beskidy...
Rejony górskie obierane są najczęściej jako kierunek wyjazdów – nie tylko tych świątecznych. Górale lubią pielęgnować tradycje, a te są przecież przepiękne. W obiektach gościnnych często serwują tradycyjne, staropolskie i góralskie potrawy, a także organizują różne zabawy, zarówno dla najmłodszych, jak i dorosłych. Doskonałym wyborem na spędzenie świąt są gospodarstwa agroturystyczne – Wielkanoc w otoczeniu natury, zwierząt i domowego jedzenia to wspaniała atrakcja dla wszystkich mieszczuchów!
2. Polskie morze
Jeśli bliżej ci na północ kraju, spędzenie Wielkanocy nad morzem może być równie atrakcyjne, co w południowych regionach. Nadbałtyckie miejscowości mają swój niezwykły urok nie tylko latem – wiosenny, a nawet zimowy spacer brzegiem morza to niesamowita atmosfera. Wiele obiektów noclegowych oferuje wielkanocny pobyt dla całych rodzin: z wyżywieniem, tradycyjnym śniadaniem i obiadem, a także wieloma dodatkowymi atrakcjami. Będąc nad morzem, warto zwiedzić Sopot, Krynicę Morską czy Półwysep Helski. Taki wiosenny pobyt nad Bałtykiem w świątecznej atmosferze naładuje wewnętrzne baterie na długo!
3. Wieś za miastem
Nie masz tylu dni wolnego, ile byś chciała? Nic straconego – wszystkie mniejsze miejscowości i wsie w obrębie każdego dużego miasta mają swój urok. W wielu z nich znajduje się także mnóstwo gospodarstw agroturystycznych, w których gospodarze chętnie organizują świąteczne poczęstunki. Podobnie jak w górach, wiejskie, tradycyjne wędliny wielkanocne i inne domowej roboty potrawy, a także obcowanie z naturą to niezapomniane elementy świąt. Wyjazd nawet na dwa, trzy dni, z pewnością naładuje pozytywną energią i sprawi, że kolejne święta również będziesz chciała spędzić właśnie tam!
To może ci się przydać!
Wielkanoc poza domem - gdzie się udać?
Koniec z tradycją? Coraz więcej Polaków spędza święta poza domem!
Gdzie wyjechać na Wielkanoc?