Fryzury z dodatkami

Dobór wianka czy stroika do fryzury, jaką zaplanujemy na Pierwszą Komunię Świętą, powinien być przemyślany. Sprawdźmy wcześniej, czy dziecku pasuje wybrane przez nas upięcie. Może się bowiem okazać, że po zakupie dodatku i wizycie u fryzjera, nasz pomysł okaże się nietrafiony.
/ 17.03.2009 12:44

Pomysłów na fryzurę komunijną można mieć mnóstwo. Warto jednak przemyśleć wcześniej każdy szczegół. Zastanówmy się, czy wybrane z katalogu upięcie będzie pasowało do kształtu twarzy dziewczynki i stylu jej sukienki, czy dodatki nie będą jej przytłaczać i czy ładnie skomponują się z całością. Nie musimy umawiać się wcześniej ze stylistą na próbną fryzurę komunijną, żeby zobaczyć, jakie będą efekty. Proponuję samodzielnie stworzyć podobne upięcie w domu. Może nie każdy będzie w stanie zrobić to idealnie, ale będzie mógł przynajmniej zobaczyć, jak wszystko będzie się razem komponować.

Do ozdobienia fryzury komunijnej możemy użyć m.in. spinki, wstążki, grzebienie, prawdziwe lub sztuczne kwiaty oraz wianki i diademy.

Diademy i wianki najlepiej pasują do luźno upiętych lub rozpuszczonych włosów – prostych, lekko falowanych lub kręconych – zarówno długich, jak i krótkich. Nie oznacza to jednak, że wianka nie można założyć na gładko zaczesane do tylu włosy. Do tego rodzaju fryzur lepszym rozwiązaniem może być jednak koczek, czyli wianek o małej średnicy, wykonany z kwiatów i koralików, który, jak sama nazwa wskazuje, zakłada się na kok. Najczęściej jest on koloru białego, choć może mieć pastelowe dodatki – atłasowe, różowe kokardki, czy błękitne mini różyczki. Do upiętych włosów coraz częściej używa się wyłącznie ozdobnych spinek lub stroików – w postaci zdobionych koralikami i kwiatkami gałązek. Wpięte we włosy dodają niekiedy dużo więcej uroku dziecku niż duże, bogate w ozdoby wianki. Cena stroików waha się od ok. 30 do 50 zł. Spinki możemy kupić już od kilku złotych.

Jeśli sukienka młodej damy jest ozdobiona dużą ilością koronek, koralików i kwiatów, proponuję, żeby zrezygnować z dużych dodatków. Dobrym rozwiązaniem w takim wypadku jest nałożenie na włosy białej opaski – obszytej koronką, koralikami, kwiatami lub gładkiej – wykonanej z atłasowej tasiemki. Do takiej ozdoby najbardziej sprawdzają się włosy luźno opuszczone na ramiona – wygładzone prostownicą lub lekko skręcone przy pomocy lokówki lub wałków.

Jeżeli fryzurę komunijną dopasujemy do młodej damy, jej sukienki oraz dodatków, możemy mieć pewność, że będzie wyglądała ślicznie.

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA