Kiedy jest Dzień Pluszowego Misia i jak go obchodzić w szkole albo przedszkolu? Podpowiadamy ciekawe zabawy i scenariusze

dzień pluszowego misia scenariusze fot. Adobe Stock, Photographee.eu
Dzień Pluszowego Misia to narodowe święto obchodzone pod koniec listopada. Z tej okazji w szkołach i przedszkolach często organizuje się ciekawe zabawy i wydarzenia dla najmłodszych. Pluszowy miś jest kultową przytulanką, a także postacią filmową, co daje mnóstwo możliwości przygotowania fantastycznych scenariuszy.
/ 05.11.2023 05:43
dzień pluszowego misia scenariusze fot. Adobe Stock, Photographee.eu

Dzień Pluszowego Misia to polskie święto, które jest idealną okazją do wspólnych gier i zabaw. Zarówno maluchy, jak i ich rodzice, z pewnością kojarzą klasyczną przytulankę i chętnie oddadzą jej cześć podczas uroczystego eventu w szkole czy przedszkolu. Zobacz, co możesz wtedy przygotować.

Spis treści:

  1. Kiedy jest Dzień Pluszowego Misia?
  2. Dzień Pluszowego Misia: prace plastyczne
  3. Dzień Pluszowego Misia: scenariusze

Kiedy jest Dzień Pluszowego Misia?

Dzień Pluszowego Misia to polskie święto, które obchodzimy 25 listopada. Zostało ustanowione w 2002 roku z okazji stulecia wyprodukowania pierwszej maskotki tego typu. Ta kultowa zabawka skradła i wciąż kradnie serca osób w każdym wieku - miękka przytulanka zawsze poprawia nastrój i sprawia, że dzień staje się lepszy.

Mnóstwo osób swoje pluszowe misie ma gdzieś w domu, pomimo iż same są już daleko za etapem bawienia się zabawkami - ten mały, słodki misiek to prawdziwa skarbnica sentymentów. Nic więc dziwnego, że ma swój dzień, a my możemy go świetnie spędzić z maluchami w domu, szkole czy przedszkolu.

dzień pluszowego misia w przedszkolu

fot. Dzień Pluszowego Misia/Adobe Stock, Tomsickova

Dzień Pluszowego Misia: prace plastyczne

Z okazji Dnia Pluszowego Misia wspólnie z dziećmi możesz przygotować ciekawe prace plastyczne, które następnie zawisną na dużej tablicy i będą zdobić salę lub korytarz. Maluchy mogą wykorzystać dowolną technikę tworzenia prac.

fot. Prace plastyczne na Dzień Pluszowego Misia/Pinterest

Pluszowego misia można bez problemów stworzyć przy pomocy farb, kredek czy wyklejanek, a także z wykorzystaniem darów jesieni. Futro misia łatwo można zrobić z liści i łupin orzechów. Świetnie sprawdzi się także czerwony lub złoty brokat. Prace opraw w ramki lub przypnij do tablicy pinezkami.

Dzień Pluszowego Misia: kolorowanki

Możesz także wydrukować gotowe wzory i dać maluchom do pokolorowania czy ozdobienia dowolną techniką. Znalezienie konturów pluszowego misia w sieci jest bardzo proste, ale jeśli chcesz, możesz także przygotować je samodzielnie, rysując je markerem lub flamastrem.

dzień pluszowego misia kolorowanki

fot. Dzień Pluszowego Misia: kolorowanki/Adobe Stock, Elena

Fotobudka na Dzień Pluszowego Misia

Genialnym pomysłem jest przygotowanie razem z dziećmi ciekawe fotobudki, najlepiej w kształcie pluszowego misia. Najpierw w dużym i dość grubym kartonie narysujcie kształt, a następnie wytnijcie i zróbcie otwór na twarze maluchów.

Wyciętego misia ozdóbcie według własnych fantazji, a następnie przymocujcie do krzesła lub doklejcie stelaż, aby można było bezpiecznie robić sobie zdjęcia.

Dzień Pluszowego Misia: scenariusze

Aby zorganizować pełne fantazji wydarzenie z okazji Dnia Pluszowego Misia, najlepiej jest przygotować teatrzyk oraz znaleźć ciekawostki na temat tej kultowej przytulanki. Przedstaw ją w formie prezentacji lub wyświetl film na rzutniku czy na ekranie telewizora. Materiały wideo o pluszowych misiach i ich historii znajdziesz z łatwością w sieci.

Dzień Pluszowego Misia w przedszkolu

Maluchy lubią interaktywne zabawy, prace plastyczne oraz ciekawe gry. Zaproponuj im więc np. zabawę, w której wspólnymi siłami będziecie musieli wymienić jak najwięcej znanych pluszowych misiów (np. uszatek, Paddington, etc).

Świetnym pomysłem jest także zorganizowanie spotkania z pluszowym misiem. Wystarczy wynająć na ten dzień animatora, który przebierze się za wielkiego pluszaka i zapewni dzieciom pełne wrażeń i odpowie na wszystkie nurtujące je pytania.

Dzień Pluszowego Misia można świętować także podczas obiadu czy deseru. Potrzebne będą naleśniki oraz wybrane dodatki - krem czekoladowy lub orzechowy, owoce i kolorowa posypka. Ze wszystkich dostępnych składników maluchy mogą stworzyć naleśnikowego misia.

dzień pluszowego misia

fot. Dzień Pluszowego Misia: scenariusz/Adobe Stock, NDABCREATIVITY

Dzień Pluszowego Misia w szkole

W szkole dobrym pomysłem będzie zorganizowanie apelu dla najmłodszych uczniów albo przygotowanie ciekawych wydarzeń w poszczególnych klasach. Sprawdzi się tworzenie prac plastycznych i spotkanie z misiem-animatorem, a także zorganizowanie teatrzyku.

Tematem może być np. historia pluszowego misia - wówczas jedno dziecko odgrywa rolę twórcy (stworzonego np. na podobieństwo Dżepetto), a pozostałe mogą być poszczególnymi projektami misiów, rodziną projektanta, a także właścicielami firm z zabawkami. Nie może zabraknąć oczywiście głównego bohatera, czyli finalnego projektu misia - to może być kolejny dziecięcy aktor albo po prostu przytulanka.

Świetnie sprawdzą się także wierszyki o pluszowym misiu czy innych zabawkach, a także wspólne odśpiewanie znanych i lubianych piosenek dla dzieci - nie może zabraknąć intro do "Misia Uszatka".

Czytaj także:
Jak spędzić Dzień Postaci z Bajek?
Co zrobić z kasztanów?
Fajne scenariusze na 11 listopada

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA