POLECAMY

Czy zawsze kobieta powinna iść po prawej stronie

Kiedyś mężczyzna idący z kobietą, musiał ją mieć po swojej lewej stronie. A to dlatego, żeby wolną, silniejszą, prawą ręką móc ją w każdej chwili obronić. Teraz czasy się zmieniły i kobiety chodzą po prawej stronie swojego partnera, ale czy zawsze?
Czy zawsze kobieta powinna iść po prawej stronie

Nie, zdarzają się sytuacje wyjątkowe. Po deszczu kiedy ulice są mokre, mężczyzna żeby ochronić swoją partnerkę przed ochlapaniem przez samochód idzie mając ją po swojej lewej stronie. Wyjątkiem jest również przechodzenie przez ulicę – wtedy kobieta również idzie po lewej stronie.

Gdy idziemy po ulicy w trzy osoby najbardziej zaszczytnym miejscem jest środek. Gdy spaceruje dwóch mężczyzn i jedna kobieta, ona powinna znaleźć się pomiędzy nimi. Gdy przykładowo idzie ojciec, matka i dziecko, rodzice ze względów bezpieczeństwa biorą dziecko do środka, po prawej idzie matka, a po lewej ojciec.

Wyjątkowo również musi postąpić mężczyzna idąc z kobieta klatką schodową. Żeby ustąpić miejsce osobom z przeciwnego kierunku, nie może iść obok kobiety. Wchodząc po schodach powinien iść tuż za swoją towarzyszką, a schodząc przed nią. Kolejność ta nie jest przypadkowa, mężczyzna bowiem ma za zadanie asekurować kobietę w razie upadku.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (5)
/5 lat temu
zawaliście
/9 lat temu
Kasie prawdopodobnie miala przykre zdarzenie gdy jej partner stracil uzebienie...obudz sie kobieto !! ;]
/9 lat temu
dokładnie, Łukasz ma rację. Upadając do przodu jest w stanie sama się osłonić, a upadając do tyłu już nie bardzo, wtedy mężczyzna ją łapie. Gdyby było tak jak mówi Kasia to: a) kobieta spada do tyłu, łamie kręgosłup, ląduje na półpiętrze z połamanymi wszystkimi kończynami. Mężczyzna zauważa to dopiero na 10 piętrze gdy jest już u celu :P b) kobieta potyka się i upada do przodu, uderza twarzą w nogi tudzież pośladki mężczyzny, mężczyzna się przewraca, a że był element zaskoczenia to uderza ząbkami w schody i żegna się z uzębieniem ;P
POKAŻ KOMENTARZE (2)