POLECAMY

Czy wiesz jak dobrać kwiaty do okazji?

Kwiaty są doskonałym prezentem na uroczyste okazje, a także wtedy, gdy chcemy okazać komuś szacunek, wdzięczność czy okazać uczucia. Trafny wybór kwiatów pozostawi miłe wspomnienia, a ich wręczenie będzie na pewno miłym gestem i oznaką pamięci.
Czy wiesz jak dobrać kwiaty do okazji?

Wybór kwiatów będzie łatwiejszy jeżeli znamy gust osoby, którą zamierzamy obdarować. Jeśli natomiast nie znamy dobrze kogoś, kto otrzyma od nas kwiaty, dobrą wskazówką będzie pora roku. Największy wybór będziemy mieli wiosną i latem. Wtedy wybierajmy kwiaty o jasnych kolorach i mocnych zapachach.

Jesienią bukiety kwiatów mogą być dodatkowo ozdobione np. jarzębiną. Zimą wybierajmy typowe kwiaty, np. róże.

Jeśli bukiet będzie się składał z różnych gatunków kwiatów, musimy pamiętać, żeby wybór jak i kolorystyka były gustowne.

Pamiętajmy o symbolice kwiatów, która wiąże się z gatunkami i kolorami. Czerwone róże wyrażają najważniejsze emocje, natomiast białe lilie to symbol niewinności. Uważajmy z wręczaniem żółtych kwiatów, bowiem ten kolor oznacza zazdrość.

Musimy pamiętać, że ilość kwiatów jest uzależniona od okazji. Jeśli okazje są mniej uroczyste, nie kupujmy wielkich bukietów. Duża ilość kwiatów jest zarezerwowana raczej na huczne, poważne uroczystości. Jeśli chodzi o luźniejsze spotkania, możemy podarować mały bukiecik.

Przy zakupie kwiatów zwracajmy uwagę na to, aby były one świeże i długo trzymały się w wazonie. Bardzo rozwinięte szybko zwiędną, a z kolei dawanie samych pąków nie jest zbyt taktowne. Najlepiej będzie jeśli kupimy kwiaty ze średnio rozwiniętymi płatkami. Uważajmy na to, aby brzegi płatków nie były przywiędnięte.

Jeżeli nie jesteśmy pewni, czy obdarowana przez nas osoba szybko będzie mogła umieścić bukiet w wazonie, kupmy trwalsze kwiaty. Delikatne szybko zwiędną.

Aby kwiaty w bukiecie nie zniszczyły się, nie powinniśmy ich zbyt mocno wiązać. Jednak zbyt luźno związany bukiet może się rozpaść.

Nie przesadzajmy z dodatkami, ponieważ najładniej wygląda bukiet z niewielką ilością ozdób.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)