Czego kobiety życzą sobie na Dzień Kobiet? Każda kobieta jest inna. Ile kobiet, tyle życzeń. Warto je poznać.

Babski wieczór - czas, miejsce i styl

Gdzie można urządzić babski wieczór, jaki termin jest najodpowiedniejszy oraz czy na pewno musicie ustalić styl Waszego babskiego spotkania?
/ 22.09.2011 16:11
Czego kobiety życzą sobie na Dzień Kobiet? Każda kobieta jest inna. Ile kobiet, tyle życzeń. Warto je poznać.

Większości kobiet wydaje się, że babski wieczór to pestka i nie trzeba tworzyć z tej okazji żadnego specjalnego scenariusza. Potem jednak wszystko idzie nie tak jak to sobie wyobrażały. Część zaproszonych nie przychodzi, te które jednak przyszły siedzą i ziewają, a potem jedna po drugiej wymykają się a to do dzieci, a to odebrać męża od kolegi, a to pomóc w sprawie nie cierpiącej zwłoki mamie czy teściowej...

Zobacz także: Udany babski wieczór - 10 pomysłów

Nawet jeśli możemy liczyć na swoje dawne przyjaciółki od serca i babskie długie rozmowy, czasami po prostu coś wisi w powietrzu i wieczór się nie udaje. Jak zaplanować babskie spotkanie, żeby wszystko się udało i można je było nazwać totalnym sukcesem towarzyskim?

Zobacz także: Babski wieczór - 10 żelaznych zasad

Czas i miejsce babskiego wieczoru

Najpierw musisz wybrać odpowiedni termin i miejsce takiego babskiego spotkanka. Wbrew pozorom to wcale nie taka łatwa sprawa. Spontaniczne spotkania w dzisiejszych czasach zdarzają się rzadko i są wyjątkiem potwierdzającym regułę. Klucz do sukcesu babskiego wieczoru tkwi w odpowiednio wczesnym poinformowaniu przyjaciółek o planowanej „akcji”. Dlaczego? Nikt nie lubi być zaskakiwany, a zwłaszcza nasi panowie, którzy nagle mogą zacząć piętrzyć trudności. Trzeba mieć z kim zostawić dzieci, odpowiednio wcześniej wyjść z pracy, no i oczywiście wprawić się w dobry nastrój.

Zaplanuj szczegóły jeśli chcesz, aby Twój babski wieczór był inny, niż wszystkie! /fot. Fotolia

Kiedy kobieta ma spokojną głowę

A wiemy jak to jest z nami kobietami. Jesteśmy wyluzowane dopiero wtedy, gdy nic nie zaprząta naszej głowy i mamy pewność, że w domu „nikt jeść nie woła”. Jeśli jesteśmy singielkami też mamy sporo spraw na głowie (o czym często zamężne koleżanki zapominają, zapewne z nieuświadomionej zazdrości). Singielki muszą poprzekładać swoje spotkania, choćby wizytę u dentysty, czy lekcje angielskiego z przystojnym „nativem” oraz załatwić wszelkie ważne domowe sprawy. Zupełnie tak samo jak mamusie z dziećmi. Trzeba mieć z kim zostawić "kota, rybki oraz psa" i odwołać naprawianie cieknącego kranu w łazience...

Odpowiednie wyprzedzenie

Odpowiednie wyprzedzenie czyli ile dni przed planowaną imprezą? Musi to być minimum tydzień, a jeśli będą nawet dwa - też nie zaszkodzi. Jaki dzień wybrać? Lepszym terminem będzie z pewnością piątek po pracy lub wolna sobota. W dzisiejszych czasach w tygodniu ciężko się wszystkim spotkać o jednej godzinie, no i następnego dnia trzeba rano wstać do pracy. Chyba, ze akurat można pójść do pracy na późniejszą porę i nie trzeba będzie się tłuc „nocnym” w rejonach podmiejskich...

Gdzie się spotkać?

Gdzie się spotkać? Babski wieczór z zasady odbywa się w domu jednej z koleżanek, ale równie dobrze – i jeśli mamy na to budżet – można się spotkać w uroczej restauracji z ogródkiem, zaprzyjaźnionej pizzerii czy w naszym ulubionym pubie. Nie będzie to jednak wówczas klasyczny babski wieczór, w kameralnym gronie i nie będziecie same. Choć i od tej reguły są wyjątki. Można bowiem urządzić zamknięte spotkanie w salonie urody, studiu tańca, kinie czy klubie nocnym wynajmując tzw. vip-room. Możecie spotkać się na gokartach, jeśli lubicie ostrą jazdę, czy na strzelnicy sportowej. Trzeba jednak liczyć się wtedy z większymi kosztami. I umówmy się - to nie będzie taki prawdziwy babski wieczór. Jeśli uwielbiasz mieć gości w domu – nic nie stoi na przeszkodzie, żebyście spotkały się właśnie u Ciebie!

Nie musisz planować babskiego wieczoru aż tak szczegółowo – spotkanie w kobiecym gronie i ploteczki zawsze są udane, ale jeśli chcesz zorganizować coś ekstra – nasze rady mogą Ci się przydać!

Styl babskiego spotkania

Jeśli już podjęłaś decyzję, że spotykacie się u Ciebie możesz wymyślić jeden motyw przewodni, który będzie się przewijał przez cały wieczór. Może hawajskie klimaty czyli naszyjniki z kwiatów i minispódniczki z krepiny? Może na wieczór wywoływania duchów przywdziejecie białe prześcieradła? Możecie ich też użyć drapując je na sylwetce w stylu greckim i zaplanować wieczerzę w ogrodzie z mnóstwem świec.

Może to być także zwyczajne babskie spotkanie sauté czyli bez zbędnych dekoracji, za to z obowiązkowymi... szampańskimi humorami. Czy wymyślenie stylu babskiego spotkanie jest konieczne? Oczywiście, że nie i „jak nie chcesz to nie musisz”, ale jeśli Twoje babskie towarzystwo jest skore do żartów i uwielbia przebieranki to czemu nie zafundować im takiej atrakcji? Wszystko zależy też od tego co będziecie chciały robić.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/02.08.2013 02:48
Miejsce jest ważne i nie może być przypadkowe. Najlepiej taki, który wybiera się wiele razy. My wybrałyśmy Wilanów, bo tam mieszkamy, a Villa Nuova dlatego, że to najbardziej romantyczne miejsce w Warszawie.