Znieczulenie podczas porodu

-
napisał/a: - 2007-05-16 13:05
Kobietki mam pytanko..moze troche nie na temat ale nie chce zakladac nowego tematu.Czy znieczulenie w czasie pordu kosztuje?
napisał/a: marionette 2007-05-16 13:23
patrysia napisal(a):mam pytanko..moze troche nie na temat ale nie chce zakladac nowego tematu.Czy znieczulenie w czasie pordu kosztuje?

może załóż jednak nowy temat.
napisał/a: ~gość 2007-05-16 13:55
Powiem tak: nie powinno kosztować. I jeśli są wskazania np do cesarki, nie kosztuje. Moja kuzynka zażyczyła sobie znieczulenie z.o. do porodu naturalnego i też nie płaciła. Zwykłe dożylne znieczulenie również nie kosztuje.

Ale powiem szczerze: nie dam głowy za każdy szpital w Polsce. I lepiej w tym upatrzonym dokładnie wypytać o możliwości znieczulenia.
napisał/a: nika81 2007-05-16 18:13
A ja ostatnio czytałam, że w Polsce trzeba płacić za znieczulenie z.o i to spora kasę Oczywiście jeśli jest to znieczulenie na życzenie, bez wyraźnej przyczyny.
napisał/a: ~gość 2007-05-16 18:27
Misia napisal(a):Oczywiście jeśli jest to znieczulenie na życzenie, bez wyraźnej przyczyny.

Wystarczającą przyczyną dla mnie jest sam ból. Tak jak pisałam, moja kuzynka chciała, została znieczulona, i było po sprawie. Robiła to w szpitalu, w którym takie znieczulenia są na porządku dziennym, a zaznaczam, że w nie każdym szpitalu położniczym są..Dlatego tak dobrze jest przed porodem wybrać szpital, w ktorym się będzie rodziło i opytac o wszystkie, interesujące Was szczegoły
-
napisał/a: - 2007-05-16 21:59
:) dzieki za odpowiedz.Na razie nie planuje dziecka ale chcialam wiedziec na przyszlosc:)
napisał/a: carolinka1 2007-05-17 09:08
w moim szpitalu nie kosztuje nic i mam prawo sobie zażyczyć z.o. tylko ciągle nie wiem czy warto ???? ale słyszałam ze w niektórych szpitalach w pobliżu koło 100zł a nawet więcej biorą. to chyba od szpitala zalezy. tak jak płatność za poród rodzinny. u mnie na szczęście nie płaci się nic.

warto sie poddać znieczuleniu z.o ??? bo mam dylemat miedzy moim bólem a zagrozeniem dla dzidzusia. nie chce w żadnym wypadku szkodzić i zniosę kazdy ból byle dziecko było zdrowe i nie miało problemu z przyjściem na świat.
-
napisał/a: - 2007-05-17 12:27
jejka:( to znieczulenie moze zaszkodzic dziecku ? JEzeli tak to ja tez bym sie nie zdecydowala na to :(
napisał/a: ~gość 2007-05-17 12:41
Carolinka, czy warto...akurat znieczulenie zewnątrzoponowe moze jedynie w jakiś sposob wpłynąć na Ciebie, nie na dziecko. Znieczulenie ogólne, jak najbardziej, może mieć wplyw na dziecko, gdyż środki anestetyczne i p/bolowe podawane są dożylnie, wiec większość tych substancji trafi rownież do krwioobiegu dziecka.
Natomiast z.o. nie, ponieważ leki podawane są do przestrzeni zewnątrzoponowej. Powikłania zdarzają się bardzo rzadko, oczywiście przy zalożeniu, że spelnione są pewne wytyczne postępowania. A powikłania takiego znieczulenia to: nudności, świąd, retencja moczu, spadek ciśnienia, i powiklania związane ze zlym miejscem podania środka znieczulającego. I sa to powikłania dla matki. Znieczulenie z.o to swietne rozwiązanie np. w przyopadku niektorych chorób serca, chorob pluc w tym astmy, cukrzycy, nadczynności tarczycy..Jednym ze wskazań do wykonania znieczulenia zewnątrzoponowego jest także prośba pacjentki. I proszę nie mylić z cesarskim cięciem. Prośba pacjentki może być wskazaniem do wykonania znieczulenia zewnątrzoponowego w przypadku porodu silami natury. Cesarskie cięcie to odrębne zagadnienie.
napisał/a: natalia.nm. 2007-05-17 13:00
Donia1981 napisal(a):chorob pluc w tym astmy
zawsze mnie martwiło jak lekarz mówił, że mając astmę mogę mieć problemy w czasie porodu albo może uwolnić się z uśpienia
napisał/a: ~gość 2007-05-17 13:07
natalia.nm., więc sie nie martw. Astma to dosyć powszechna choroba, niejedna kobieta urodziła dziecko bez problemów, możliwości znieczulenia są duże i nie zawsze musi to być narkoza.
napisał/a: natalia.nm. 2007-05-17 13:17
Donia1981, na razie jest uśpiona , mam tylko duszności jak bardzo bardzo się zmęcze np. podczas biegu, i nie muszę stosować żadnych lekarst, ale boję się że wróci, ale już na zapas nie będę się martwić