mutyzm wiewiórczy

napisał/a: ~mama 2010-09-26 12:18
Witam . Wychowuje siedmioletniego syna u którego stwierdzono "MUTYZM WIEWIÓRCZY". Ma różne problemy w szkole jest bardzo pobudliwy, niekiedy myślę że ma ADHD. Ale jak do tej pory nikt nie potrafi mi powiedzieć, co oznacza w psychiatrii choroba mojego synka. Nie wiem, kiedy jest lepiej, a kiedy gorzej, jak odróżnić objawy tej choroby. A w ogóle co ta choroba oznacza. Pozdrawiam wszystkich serdecznie.
napisał/a: gabrysia-m 2010-09-26 12:26
Witam, przeczytałam Pani posta i muszę stwierdzić, że jestem w lekkim szoku, ponieważ choroba o tej nazwie nie istnieje. Nie ma czegoś takiego jak "Mutyzm Wiewiórczy" natomiast istnieje choroba zwana "Mutyzmem Wybiórczym" która objawia się problemem z wymową. Dzieci z tą chorobą przejawiają dystans do otoczenia, na podjęte próby kontaktu reagują krzykiem lub ucieczką. Najczęściej spotykane takie zachowania dzieją się właśnie w szkole.

Ciekawa jestem, czy ktoś jeszcze słyszał o takiej chorobie? moim zdaniem za mało się o niej pisze, stąd te pomyłki w nazwie
napisał/a: ~Kinga 2014-09-08 10:26
Zgadzam się, za mało pisze się o tym zaburzeniu. Dobrze jest o tym poczytać więcej lub udać się do specjalistycznej poradni np. "Mówię" by zasięgnąć więcej informacji.