grzybica pochwy- jakie tabletki czy płyny do higieny intymnej

kasiuniaz
napisał/a: kasiuniaz 2010-12-03 10:52
dość często miewam problem z grzybicą pochwy. stosowałam już clotrimazol, nystatynę, natamycynę. ostatnio kupiłam płyny do higieny intymnej, ale wydaje mi się ze jest jeszcze gorzej. co stosujecie?
napisał/a: czikulinka 2010-12-03 11:28
A może właśnie przesadnie dbasz o higienę? Słyszałam, że nadmierne mycie (zbyt często i stosowanie za dużych porcji kosmetyków) sprzyja grzybicy pochwy.
napisał/a: ~anika 2010-12-06 06:49
Moja pani doktor kazała mi się myć szarym mydłem i nie używać żadnych płynów. Spróbuj poszukać przyczyny.Ja niestety nie mogę chodzić na basen,zawsze potem był problem-mimo kuracji uodparniającej.
napisał/a: ~Hania 2010-12-06 12:31
Najpierw wylecz infekcje a potem się interesuj plynami. Proponuję żebyś poszła do lekarza i poprosiła o posiew z pochwy z antybiogramem. Wyniki będą wskazywały na rodzaj infekcji i na to, w jaki sposób ją leczyć :) Jeżeli Twój partner seksualny nie był leczony, to też warto żeby dostał leki. Dbaj o to, aby nosić miękką, bawełnianą bieliznę, unikaj basenów i publicznych toalet. Może zbadaj sobie cukier i tarczycę. Jedz dużo jogurtów, kefirów, kiszonek, czosnku, porów, cebuli - takich produktów, które działają uodparniająco na organizm. Kup w aptece LaciBios femina (to probiotyk specjalny na te sprawy). A co do płynu.. Wg mnie bardzo dobre są płyny Lubex i AA Help.
napisał/a: czikulinka 2010-12-06 18:09
Moja koleżanka ma ciągle infekcje. Jej zdaniem to od męża. Ona się leczy, a mąż nie, więc może ciągle jest "nosicielem" jakiegoś grzyba czy innej bakterii i stąd te nawracające infekcje? Tak się wkurzyła, że po ostatnim leczeniu pozwala mu na seks tylko w prezerwatywie (mimo że jest z nim w ciąży) i na razie jest ok:)