autyzm u dziecka

napisał/a: anieska1 2010-12-30 08:54
Moja znajoma ma pewien problem ze swoim synkiem. Ma on już prawie 3 latka, a wypowiada jedynie pojedyncze słowa; zachowuje się jakby był w innym świecie. Czy to może być autyzm? Jak rozpoznać tą chorobę? Znacie jakiś specjalistów?
ewcia691
napisał/a: ewcia691 2011-01-02 16:17
zanim zaczniesz sie skupiac na tym czy dziecko jest chore na bardzo powazna chorobe warto rozwazyc te o wiele bardziej prozaiczne. zdaza sie ze dziecko, z ktorym rodzicie niewiele rozmawiaja i nie poswiecaja mu czasu nie mowia nawet w wieku 5 lat! i dopiero po pojsciu do przedszkola sie rozkrecaja...
napisał/a: ~Mariusz W 2011-01-09 22:40
Aby zdiagnozować autyzm, dziecko musi być zbadane przez pediatre i lekarza specializujacego sie w zaburzniach autystycznych. Radze aby dziecko bylo zbadane przez pediatrę, jerzeli potrzebo to on skieruje dziecko na dalsze badania. Pani dyskrypcia dziecka budzi w mnie morzliwe obiawy na Autyzm ale oceny lekarza jest konieczna. Ponadto, bardzo ważne jest, aby dziecko mialo zrobione badanie słuchu jak najszybciej, bo dzieci z wadami słuchu mogą miec podobne obiawy do dzieci z autyzmem.

Dr W