POLECAMY

5 pomysłów na zdjęcie w prezencie

Masz dużo ładnych zdjęć? Zobacz co można z nich zrobić.
5 pomysłów na zdjęcie w prezencie fot. Fotolia

Teraz, w dobie cyfrówek, zdjęcia gromadzimy najczęściej w komputerze. Wykorzystajmy te najładniejsze do przygotowania oryginalnych gadżetów. Niektóre zdjęcia mogą być prezentem od serca, zwłaszcza wydrukowane nietypowo, np. na kubku, poduszce, koszulce, płótnie. Wykonują je niektóre zakłady fotograficzne i firmy specjalizujące się w tzw, fotoprezentach. Jeśli dostarczysz im zdjęcie w dobrej rozdzielczości, w ciągu kilku dni otrzymasz zamówiony gadżet.

Pomysły na prezenty ze zdjęciem

  • Na kubku. Firmy, które świadczą takie usługi (np. superfoto.pl), często oferują kilka wzorów kubków - białych i kolorowych, o różnej pojemności, na których mogą nadrukować dostarczone przez ciebie zdjęcie. Nie musi być ono duże, na ogół wystarcza 10 x 10 cm i rozdzielczość 200–300 dpi. Od 16 zł.
  • W ramce. Prawie każdy zakład fotograficzny drukuje na papierze matowym, błyszczącym i na płótnie zdjęcia dostarczone np. na płycie CD, pendrivie lub przesłane e-mailem. Możliwa wersja kolorowa, czarno-biała lub sepia. Jeśli chcesz spory format, twoje fotki muszą mieć rozdzielczość 300 dpi i co najmniej 20 x 20 cm. Od 1 zł.
  • Na tkaninie. Najczęściej drukowane są zdjęcia na koszulkach, poduszkach (satynowych, zamszowych), śliniaczkach. Jednak liczba pomysłów jest nieograniczona. Usługę można zamówić np. przez stronę fotoGLE,pl, ale firm jest dużo. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę hasło: fotoprezenty, a znajdziesz wiele adresów. Wymagane parametry zdjęcia: 300 dpi i ok. 30 x 30 cm. Od 30 zł.
  • Fotoksiążka. Gdy masz sporo zdjęć np. dziecka, twojej miejscowości, możesz wydać własną książkę. Firmy oferujące takie usługi, np. empikfoto.pl dają ci możliwość wyboru ilości stron, formatu, okładki, projektu graficznego. Parametry zdjęć: 300 dpi, wymiary zależą od formatu fotografii w książce. Od 40 zł.
  • Kalendarz, fotoobraz. Najpiękniejsze zdjęcia możesz wykorzystać do zrobienia kalendarza ściennego z zaznaczonymi urodzinami bliskich, rocznicami ślubu itp. W firmach, które wykonują fotokalendarze (np. cewe.pl), zazwyczaj można również zamówić fotoobraz na zawerniksowanym płótnie z ramą wewnętrzną (tzw. krosno) lub w klasycznej ramie. Parametry zdjęć: 300 dpi, wymiary zależą od wymiaru obrazu lub kalendarza. Od 40 zł.

Zobacz także:


Autorka jest redaktorem dwutygodnika "Pani Domu"
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)