POLECAMY

4 pytania o Pierwszą Komunię

Swoją Pierwszą Komunię Świętą dziecko pamięta przez całe życie. Zadbaj, aby ten dzień zapisał się w pamięci malca jak najmilej!
4 pytania o Pierwszą Komunię fot. Panthermedia

Pamiętaj, aby ta uroczystość nie była jedynie pretekstem do wystawnego przyjęcia dla rodziny. W tym dniu to dziecko powinno czuć się w centrum uwagi najbliższych. Do komunijnych przygotowań podchodź więc ze spokojem, a jeśli nurtują cię rozmaite kwestie związanych np. ze strojem córeczki czy planowanym przyjęciem, nie stresuj się! Tu znajdziesz pomocne wskazówki.

1. Jak przekonać córkę do skromnej alby?

Córeczka marzyła o sukience w stylu księżniczki, a w parafii ustalono, że stroje będą jednolite, bez zbędnych ozdób. Wyjaśnij dziecku, że Komunia Święta to nie pokaz mody ślubnej, a święto o wymiarze duchowym. Może być to trudne, ale opłaca się.

2. Przyjęcie - duże czy małe?

Rozważasz, kogo powinnaś zaprosić na komunijny poczęstunek oraz jak zorganizować takie spotkanie, by nie zrujnowało domowego budżetu?
Wcale nie musisz urządzać wielkiego przyjęcia. Nie ma też sensu przygotowywać przesadnie wystawnych i licznych dań. Jeżeli powrót z kościoła planowany jest koło południa, możesz podjąć gości wczesnym obiadem, a po południu zaserwować słodki podwieczorek. Na pewno nikt nie wyjdzie głodny.

3. Czy podawać alkohol?

Twój mąż jest zdania, że gości wypada uraczyć choćby tradycyjną lampką wina. Jednak ty jesteś temu przeciwna. Co robić? Porozmawiaj z mężem i przypomnij mu, że to święto dziecka. Najlepiej więc, gdy na przyjęciu nie będzie żadnego alkoholu.

4. Jak podkreślić wyjątkowość przyjęcia?

Zastanawiasz się, co zrobić, by twój ośmiolatek czuł się tego dnia odświętnie? Przede wszystkim wciągaj dziecko do rozmów z dorosłymi, interesuj się nim, chwal i przytulaj częściej niż zwykle. Zadbaj również o miły klimat komunijnego spotkania. Lepiej, by w rozmowach nie pojawiały się np. tematy polityczne, które często za bardzo emocjonują biesiadników. Pamiętaj także o zarezerwowaniu dla dziecka honorowego miejsca (udekorowanym np. białą wstążką), ustawionym u szczytu stołu. Szczególny charakter poczęstunku podkreślą też ozdabiające stół kwiaty.
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)