POLECAMY

Intymne życie karmiącej mamy

Po porodzie zwykle całą uwagę poświęcamy dziecku, tym samym zapominając o naszym partnerze... A intymne życie mamy wcale nie musi tak wyglądać.
Intymne życie karmiącej mamy fot. Panthermedia

Zazwyczaj nie istnieją żadne wskazania, aby karmiąca mama rezygnowała z intymności i bliskości w sypialni. Pamiętaj jednak, że...

* Nic na siłę - niektóre mamy są tak pochłonięte dzieckiem, że ani im w głowie ten ważny aspekt życia małżeńskiego. W takim wypadku często najlepszym sprzymierzeńcem jest czas i... cierpliwość męża. Porozmawiajcie o tym, niech do niczego cię nie zmusza i przede wszystkim niech stara się ciebie zrozumieć. Dzięki temu unikniecie nieporozumień, a tym samym zupełnie zbędnego stresu.

* Niekiedy przeszkadza zmęczenie - to zrozumiałe, że obciążona nowymi obowiązkami możesz nie mieć ochoty na seks. Dlatego tak ważne jest, by partner nie robił z tego powodu problemu, a przeciwnie – dbał o miłą atmosferę, ułatwiał młodej mamie odpoczynek i pomagał w domu! Wtedy będziesz miała więcej czasu na myślenie o zaplanowaniu wspólnej nocy.

* Czasem należy poczekać - nie zaleca się podejmowania współżycia w pierwszych tygodniach po porodzie. Twój organizm się regeneruje, a sam seks zamiast przyjemny - może okazać się niezwykle bolesny.

* Teraz bywa inaczej - występująca w pierwszych miesiącach karmienia suchość pochwy jest naturalna. Jeśli dłuższa gra wstępna nie pomaga, można zastosować żel nawilżający, który pozwoli na czerpanie większej przyjemności z seksu, a także pozwoli go troszke urozmaicić.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)