POLECAMY

Młoda matka zostawiła dwie córeczki w samochodzie i poszła imprezować. Dzieci zmarły

Wyobrażacie sobie większą bezmyślność?
Młoda matka zostawiła dwie córeczki w samochodzie i poszła imprezować. Dzieci zmarły screen Facebook

Kiedy piszemy o przypadkach pozostawienia dzieci w upalne dni w samochodach, zwracamy najczęściej uwagę na bezmyślność rodziców, którym wydaje się, że maluchom nic się nie stanie, gdy „trochę” poczekają w aucie. Ten przypadek jest jednak wyjątkowo bulwersujący – nie tylko z powodu lekkomyślności matki, ale przede wszystkim finału całej sprawy.

Dzieci w aucie

Amanda Hawkins ma 19 lat i jest – a w zasadzie była – matką dwóch córeczek: dwuletniej Addyson i rocznej Brynn (każda ma innego ojca). Mieszka w Stanach Zjednoczonych. Pewnego wieczora wybrała się na imprezę do domu znajomego. Dzieci najwyraźniej przeszkadzałyby jej w zabawie, zostawiła je więc same w samochodzie na… 15 godzin. Dodajmy, że miało to miejsce w wyjątkowo upalnym stanie Texas.

Addyson i Brynn zostały więc pozostawione nie tylko bez opieki, ale też bez jedzenia i picia. Płakały, wołając mamę, ta jednak wolała bawić się z przyjaciółmi i nie reagowała na propozycje, by zabrać dzieci do środka.

Dopiero następnego dnia, po 15 godzinach, Amanda poszła do samochodu i wyciągnęła stamtąd nieprzytomne maluchy. W aucie było wówczas 33⁰C. Myślicie, że zawiozła je od razu do szpitala? Błąd – zamiast tego najpierw je wykąpała i przebrała w inne ciuszki. Lekarzom, którym pokazała dzieci dopiero dzień później, w środę, próbowała zaś wmówić, że dzieci zemdlały podczas… wąchania kwiatków w parku. Sprawa została jednak zgłoszona na policję, a Amanda przyznała się do tego, co naprawdę się wydarzyło. Addyson i Brynn zmarły kolejnego dnia, w czwartek.

Przez 37 lat mojej pracy nie słyszałem o gorszym przypadku związanym z zaniedbaniem dzieci
– powiedział lokalny szeryf Hierholzer.

Amandę aresztowano. Za jej czyn grozi jej 2 lata więzienia, ale policja zapowiada, że odsiadka może się wydłużyć, ponieważ dzieci zmarły. Co gorsza, chociaż Amanda nie była wcześniej notowana na policji, mówi się, że już wcześniej zdarzało jej się zostawiać dzieci w samochodzie. Jedna ze stacji telewizyjnych, KSAT 12, przeprowadziła wywiad z koleżanką kobiety, która przyznała, że widziała, jak Amanda zaniedbuje dzieci. Teraz wspiera ją jej matka, Alisha Eddy.

Miałam dwie przepiękne wnuczki. Nie zgadzam się z tym, co się stało, z tym, co zrobiła, ale kocham moją córkę i jestem tu dla niej
– powiedziała matka Amandy.

Amerykańskie media dotarły do strony, na której Amanda jeszcze do niedawna zbierała pieniądze na… dom dla swojej rodziny. Niestety, nie będzie jej już potrzebny.

Kobieta zostawiła niemowlę w aucie z karteczką „Moja mama jest na zakupach”

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (4)
/rok temu
Najłatwiej oceniać. A może była zmęczona. Dwa porody, dwóch różnych ojców, szukanie trzeciego. To wszystko wyczerpujące....
/rok temu
DOZYWOCIE Z MOZLIWOSCIA TORTUR DLA MATKI
/rok temu
Manga, bardzo ale to bardzo mi przykro! Współczuję takiej tragedii. Trzymaj się cieplutko. Życzę Ci żebyś miała jeszcze wiele radości w życiu!
POKAŻ KOMENTARZE (1)