POLECAMY

5 powodów, dla których dziadkowie są niezastąpieni

Są jak pogotowie ratunkowe: zostają z malcem w razie choroby, uzupełniają braki w lodówce. Zobacz, za co ich kochamy!
5 powodów, dla których dziadkowie są niezastąpieni fot. Fotolia

1. Kochają wnuka bezwarunkowo

Niczego nie oczekują w zamian i nie wymagają, by malec zaczął chodzić najszybciej ze wszystkich znajomych dzieci albo jako dwulatek znał już kilka angielskich słów. Po prostu kochają go za to, jakie jest.

2. Mają czas na zabawę

Nawet jeśli są zapracowani, nie gnają aż tak jak ich dorosłe dzieci, bo pamiętają czasy, gdy nie było internetu i bankomatów. A zabawa z maluchem sprawia, że odnajdują w sobie dziecko.

3. Są czarodziejami

Wiedzą, że dmuchanie na zranione kolanko koi ból. Znają magiczne sposoby na katar, plamę na kanapie, a nawet na smutek po zagubionym misiu. A wnuk lub wnusia ufają im bezgranicznie!

4. Dobrze karmią

Potrafią rozpoznać dobre jedzenie, więc nie dadzą się nabrać na bazarku. Dziecko odczuwa, że obiad jest także po to, by razem pobyć i porozmawiać. A po posiłku mają także czas na przyrządzenie przepysznego podwieczorku.

5. Dzieci ich uwielbiają

Dziadkowie wiedzą, co robić, gdy smyk płacze i jak się zachować, gdy jest zły na rodziców za to, że np. nie pozwolili mu rysować na ścianie. Do tego - jako jedne z najstarszych osób w rodzinie - służą dobrą radą z racji przebytych doświadczeń.
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)