Taniec brzucha w ciąży

1 kwietnia w hotelu InterContinental w Warszawie odbyła się impreza dla Pań w ciąży - "Beauty Mama, czyli mama we wspaniałej formie". Tego dnia Panie spodziewające się dziecka zapoznały się z nowościami ze świata mody, zdrowia i urody. Bardzo duże zainteresowanie na imprezie wzbudził pokaz tańca brzuszka zaprezentowany przez instruktorki z studia zdrowia „Dbamy o Mamy” z Poznania Uczestniczki spotkania dowiedziały się, że wiele elementów tego tańca nadaje się idealnie dla ciężarnych. Taniec brzucha koryguje postawę, wzmacnia mięśnie brzucha, przynosi ulgę obolałym plecom oraz zapobiega puchnięciu nadgarstków.
/ 07.04.2008 15:44

1 kwietnia w hotelu InterContinental w Warszawie odbyła się impreza dla Pań w ciąży - "Beauty Mama, czyli mama we wspaniałej formie". Tego dnia Panie spodziewające się dziecka zapoznały się z nowościami ze świata mody, zdrowia i urody. Bardzo duże zainteresowanie na imprezie wzbudził pokaz tańca brzuszka zaprezentowany przez instruktorki z studia zdrowia „Dbamy o Mamy” z Poznania

Uczestniczki spotkania dowiedziały się, że wiele elementów tego tańca nadaje się idealnie dla ciężarnych. Taniec brzucha koryguje postawę, wzmacnia mięśnie brzucha, przynosi ulgę obolałym plecom oraz zapobiega puchnięciu nadgarstków. Taniec brzucha w ciąży

Największą „ciążową” zaletą tego tańca jest jego wpływ na biodra, miednicę i okolice. Taniec brzucha bardzo angażuje ten obszar, rozluźnia miednicę, odstresowuje i wzmacnia. Silne mięśnie dna miednicy ułatwiają ciążę i poród oraz zapewniają szybszy powrót do formy po porodzie. Wpływają także korzystnie na odczucia seksualne (brak satysfakcji z życia seksualnego, to częsty problem w ciąży i po porodzie).

Jednak zalety tańca wykraczają daleko poza brzuch, miednicę i biodra. W ciąży nie tylko rośnie brzuch, ale zmienia się całe ciało. Kręgosłup jest bardziej niż zwykle obciążony, dlatego szczególnie powinnyśmy o niego dbać. Doskonałą gimnastyką dla naszych pleców są wężowe ruchy kręgosłupa, krążenia klatki piersiowej oraz krążenia bioder.

Taniec brzucha, oprócz korzyści fizycznych może przynieść przyszłym mamom również korzyści emocjonalne. Jest on esencją kobiecości.

Zapisując się na taniec brzucha w ciąży, zachowaj przynajmniej podstawowe zasady bezpieczeństwa. Uniwersalna zasada to słuchanie swojego ciała, jeśli ono mówi „nie”, to nie ćwicz. Poinformuj prowadzącą, że jesteś w ciąży. Unikaj ruchów gwałtownych, szarpanych, trzęsących lub takich które mogłyby spowodować utratę równowagi lub zawroty głowy. Pij dużo wody, rób przerwy lub skracaj zajęcia. Jeśli masz taką zadyszkę, że trudno Ci się wysłowić, to znaczy że ćwiczysz zbyt intensywnie. Nie wykonuj ćwiczeń tylko na jedną partię ciała (dwugodzinne zajęcia w miejscu polegające wyłącznie na nauce różnych ruchów bioder nie są dla Ciebie). Jeśli prowadząca pomija rozgrzewkę, to wykonuj ją sama.

Redakcja poleca

REKLAMA