POLECAMY

Poród w domu

Witam, co prawda to początek mojej ciąży, rodzić będę dopiero we wrześniu, lecz chciałam zapytać, czy poród w domu jest w porządku?
Poród w domu

Witam, co prawda to początek mojej ciąży, rodzić będę dopiero we wrześniu, lecz chciałam zapytać, czy poród w domu jest w porządku? Ja chciałabym urodzić w domu, ponieważ czuję się bezpiecznie w domu, nie będę musiała się stresować, będę mogła mieć obok siebie kogo chcę, lecz gdzie w Krakowie mogłabym znaleźć położną, która by przyjęła poród w domu?

 

Domi

Zobacz też: Poród naturalny

Różne są opinie na temat porodu w domu. Położnictwo to taka dziedzina, w której przez godzinę może się wiele zmienić - dlatego nigdy nie wiadomo, co może zdarzyć się w czasie porodu np. jeśli okaże się, że łożysko jest uwięźnięte i nie może go pani urodzić - musi być pani przewieziona do szpitala, gdy wystąpią zaburzenia w tętnie płodu - również szpital, ponieważ może zaistnieć konieczność umieszczenia noworodka w inkubatorze itd.
Oczywiście jeśli wszystko dzieje się zgodnie ze „schematem” – prawidłowe położenie płodu - główkowe, prawidłowa czynność skurczowa macicy, prawidłowe tętno u płodu to można rodzic w domu. Poród domowy nadzorowany jest przez położną. Niektórzy lekarze uważają, że noworodki urodzone w domu miały lepsza ocenę w skali Agar. Myślę, że warto nawiązać kontakty z kobietami, które rodziły w domu (może przez strony internetowe - kontakt). W tej chwili nie orientuję się kto w Krakowie odbiera porody w domu (ja jestem z Lubina), ale jak coś się dowiem dam pani znać.

 

Pozdrawiam serdecznie

Celina Fręczko, położna

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (3)
/4 lata temu
Nigdy w życiu bym się nie zdecydowała na poród w domu.... Nawet, jeśli wszystko wygląda dobrze, to i tak do samego końca nie można być pewnym.... U mnie wszystko przebiegało pięknie, płód dobrze ułożony, rozwarcie, skurcze.... i w pewnym momencie poród ustał i trzeba było ciąć. Gdybym rodziła w domu, to dziecko pewnie by nie przeżyło. Lepiej poważnie się zastanowić, czy poród w domu na pewno jest bezpieczny. Moim zdaniem - to makabryczna lekkomyślność.
/6 lat temu
Idiotyzm!!! Poród jest stanem potencjalnego zagrożenia życia matki i dziecka. Źle przeprowadzony może skończyć się tragicznie! "Dawniej kobiety rodziły w chałupach"... i dawniej kobiety umierały przy porodach! W ramach powyższej głupoty proponuję jeszcze wprowadzić cesarkę domową przy użyciu noża i widelca...
/8 lat temu
Pani Celino, Ja także jestem z Lubina i szukam położnej do porodu domowego, czy można prosic o kontak?