POLECAMY

Czy poronienie to poród?

Jestem w 34 tygodniu ciąży. 3 lata temu poroniłam w 16 tygodniu. Podobno drugie dziecko rodzi się szybciej tzn. poród krócej trwa i chciałabym się dowiedzieć czy można uznać ten poród, który mnie czeka za drugi poród w moim życiu?
Czy poronienie to poród?

Jestem w 34 tygodniu ciąży. 3 lata temu poroniłam w 16 tygodniu. Podobno drugie dziecko rodzi się szybciej tzn. poród krócej trwa i chciałabym się dowiedzieć czy można uznać ten poród, który mnie czeka, za drugi poród w moim życiu? Czy będzie on trwał krócej niż u kobiety rodzącej po raz pierwszy?? Bardzo proszę o odpowiedź, gdyż nie daje mi to spokoju.

Patrycja
Jeśli dobrze przypatrzy się pani swojej karcie ciąży powinno być tam napisane CII PI – oznacza to , że jest pani po raz drugi w ciąży i będzie to pani pierwszy poród. Definicja porodu określa go jako czynność porodową tzn. skurcze macicy, które występują w krótkich regularnych odstępach czasu z narastającym natężeniem, doprowadzając do rozwierania szyjki macicy w celu wydalenia płodu. O porodzie mówimy gdy czynność ta występuje od 23 tygodnia ciąży. Czyli przed panią pierwszy poród. Proszę jednak z tego powodu nie zacząć się teraz bać porodu. Warto dobrze się do niego przygotować. Proszę uczyć się oddychania, które będzie przydatne w czasie porodu. Jeśli będzie taka możliwość proszę rodzić aktywnie.

Pozdrawiam serdecznie
Celina Fręczko, położna


SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/6 lat temu
Na pocieszenie powiem Ci ,że nie jest regułą,iż drugi poród jest lżejszy.U mnie pierwszy był najmniej bolesny i najkrótszy(rodziłam cztery razy,czwarta cesarka). Pozdrawiam i życzę lekkiego porodu:)