Ciąża przenoszona?

Proszę o radę bo już sama nie wiem co myśleć. Jestem w 41. tygodniu ciąży. Od około 3 tygodni czuję ból brzucha i pleców po jednej stronie.
/ 21.09.2011 12:36

Termin porodu już przeminął

Proszę o radę, bo już sama nie wiem, co myśleć. Jestem w 41. tygodniu ciąży. Od około 3 tygodni czuję ból brzucha i pleców po jednej stronie. Często mam mocne kłucia w pochwie. Boli mnie również spojenie łonowe i to mocno oraz mam wydzielinę z pochwy. Czasem jest jej dużo. Kolor sama już nie wiem jaki - czasem żółty a czasem mleczny. Mieszkam w Londynie i ciężko, żeby ktokolwiek odpowiedział na jakiekolwiek pytania. Czy to są oznaki porodu? Boję się o dziecko.

Tere

Wszystkie objawy, które pani opisała są symptomami zbliżającego się porodu. Jako, że jest już tydzień po terminie myślę, że powinna pani udać się na badanie kontrolne. Istnieje termin - „ciąża biologicznie przenoszona”, który oznacza ciążę, w której termin przeminął a wydolność łożyska pogorszyła się, wody płodowe są zielone, zmniejszyła się ilość wód płodowych itd. W takim przypadku należy dążyć do ukończenia ciąży. Natomiast samo przeminięcie terminu - oczekiwanej daty porodu nie świadczy o zagrożeniu dla płodu. Jednak po terminie porodu prowadzi się badania kontrolne, by niczego nie przegapić (badanie usg, badanie ktg, oglądanie wód płodowych).

Zobacz:

Czy poród jest już blisko?

Pozdrawiam serdecznie

Redakcja poleca

REKLAMA