Wydzielina z pochwy u niemowlęcia

Zaobserwowałam dzisiaj u mojej 1,5 miesięcznej córeczki dziwne objawy. Początkowo rano zauważyłam dziwną wydzielinę w waginie taką lekko żółtawą i jakby z małymi grudkami.

Wydzielina z pochwy u niemowlęcia

Zaobserwowałam dzisiaj u mojej 1,5 miesięcznej córeczki dziwne objawy. Początkowo rano zauważyłam dziwną wydzielinę w waginie taką lekko żółtawą i jakby z małymi grudkami. A dodatkowo wieczorem podczas kąpieli zauważyliśmy, że jeden z sutków jest zaczerwieniony i
napuchnięty jakby miał guza w środku. Czytałam, że takie objawy u noworodków się zdarzają. Ale mi się zdawało, że moje córeczka ma już to za sobą. Czy opisane przeze mnie objawy powinny mnie niepokoić? Czy konieczna jest wizyta u lekarza?

Tu-tu

To prawda tego typu objawy mogą wystąpić w okresie noworodkowym i z reguły samoistnie znikają. Pani córeczka już skończyła okres noworodkowy, bowiem trwa on do 30 dnia życia. Myślę, że objawy te warto skonsultować z pediatrą. Lekarz prawdopodobnie zleci wykonanie badania usg sutków. Najczęściej zmiany w obrębie sutka u niemowląt to przerost tkanki gruczołowej. Jest to wynikiem działających hormonów. Nie jest niczym groźnym.

Serdecznie pozdrawiam

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)