Współżycie w wieku 14 lat i strach przed ciążą

Mam 14 lat za miesiąc 15. 1 maja uprawiałam seks z moim chłopakiem nawet nie wiem jak to się stało. To były może jakieś 3 lub 4 wsadzenia i z tego co pamiętam to spuścił mi się chyba na miednicę (część pod brzuchem na której rosną włoski).
/ 23.05.2011 11:09

Wspołżycie w wieku 14 lat i strach przed ciążą

Mam 14 lat za miesiąc 15. 1 maja uprawiałam seks z moim chłopakiem nawet nie wiem jak to się stało. To były może jakieś 3 lub 4 wsadzenia i z tego co pamiętam to spuścił mi się chyba
na miednicę (część pod brzuchem na której rosną włoski). Miesiączkę powinnam dostać na początku miesiąca a do tej pory jej nie mam .. Nie robiłam testu bo się boję tego co tam wyjdzie. Poza tym nie mam pieniędzy, a mama o niczym nie wie. Boję się, że się dowie.. Czy jest prawdopodobieństwo żebym była w ciąży? A jeżeli nie jestem w ciąży, to dlaczego tak długo nie mam okresu i kiedy go dostanę?

Zaniepokojona

Po pierwsze dwie kości miedniczne i kość krzyżowa tworzą miednicę. Kości miedniczne od przodu łączą się za pomocą spojenia łonowego, a od tyłu łączą się z kością krzyżową kręgosłupa. A więc „część pod brzuchem, na której rosną włoski” to wzgórek łonowy. Czyli trójkątna wyniosłość z tkanki tłuszczowej ponad spojeniem łonowym. Wzgórek łonowy pokryty jest włosami łonowymi. Więc przyjmuję do wiadomości, że wytrysk nastąpił na wzgórek łonowy. Wygląda na to, że współżycie w tym wieku zawsze niesie strach przed ciążą. Ale jeśli uznałaś, że to odpowiedni czas na współżycie to pewnie wiesz, że współżycie może doprowadzić do poczęcia i tej konsekwencji nikt nie poniesie tylko właśnie ty. Jeśli współżyłaś, a miesiączka nadal nie wystąpiła koniecznie musisz wykonać domowy test ciążowy. Może porozmawiaj z mamą. Droga Aniu skoro nie masz pieniędzy na test, nie chcesz być w ciąży, robisz coś wbrew rodzicom i chyba sobie („nawet nie wiem jak to się stało”.), to przemyśl czy to dobry moment na współżycie. Póki co musisz wykonać domowy test ciążowy, żeby potwierdzić ewentualną ciążę. Owszem jakieś prawdopodobieństwo ciąży jest.
O tym przeczytaj tutaj:

Ciąża to skutek współżycia,

Stosunek przerywany a możliwość ciąży

Nawet jeśli test da wynik negatywny a miesiączka nadal nie wystąpi musisz udać się do ginekologa.

Serdecznie pozdrawiam